Zamknij
REKLAMA

Włocławskie szkoły już mogą się zgłaszać. Zrobią to już po raz ósmy

09:29, 13.09.2020 | M.O. / ZUS
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne fot. depositphotos.com
REKLAMA

Zakład Ubezpieczeń Społecznych chce uczyć młodzież o ubezpieczeniach społecznych. Ruszyły zapisy do projektów edukacyjnych - "Lekcje z ZUS" i "Projekt z ZUS". Włocławskie szkoły mogą już zgłaszać swój udział. Wyjaśniamy, jak to zrobić. 

Projekty edukacyjne Zakładu Ubezpieczeń Społecznych zawitały do polskich szkół siedem lat temu i od tego czasu ich popularność rośnie z każdym rokiem.

Właśnie ruszyły zapisy do tegorocznych projektów edukacyjnych. Dla młodzieży szkół ponadpodstawowych są to "Lekcje z ZUS", a dla uczniów szkół podstawowych jest to "Projekt z ZUS". Każdy z nich dostosowany jest do wieku uczniów, a także metod kształcenia jakie używane są na danym etapie. 

"Lekcje z ZUS" to cykl czterech lekcji m.in. o emeryturach, rentach, zasiłkach oraz o prowadzeniu firmy. Zajęcia mogą być realizowane np. w czasie lekcji podstaw przedsiębiorczości, wiedzy o społeczeństwie czy innych przedmiotów zawodowych. Zdobytą wiedzę z ubezpieczeń społecznych uczniowie będą mogli zweryfikować podczas olimpiady "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych".

Od 22 kwietnia olimpiada jest na wykazie olimpiad tematycznych (zawodowych) MEN i tytuł jej laureata lub finalisty od roku szkolnego 2021/2022 będzie uprawniał do zwolnienia z części pisemnej egzaminu zawodowego technika ekonomisty i technika rachunkowości, a tym samym stanowi 25% punktacji w prestiżowym rankingu szkół ponadpodstawowych "Perspektywy".

Natomiast "Projekt z ZUS" polega na przeprowadzeniu przez nauczyciela lekcji o ubezpieczeniach społecznych (nauczyciel może liczyć na wsparcie koordynatorów ds. komunikacji społecznej i edukacji). Po lekcji uczniowie wykonują projekt edukacyjny, który wyjaśni, dlaczego ubezpieczenia społeczne są ważne. Może mieć on formę filmu, plakatu lub komiksu. Najlepsze prace konkursowe ZUS publikuje na swojej stronie internetowej.

Uczestnicy projektów mogą liczyć na indywidualne wsparcie eksperta ZUS - opiekuna merytorycznego projektu.

W toruńskim oddziale, pod który podlega Włocławek, jest nim Sylwia Bratkowska-Gburek. To właśnie tam szkoła powinna zgłosić chęć udziału w projekcie. 

Więcej informacji o projektach można znaleźć na stronie ZUS

(M.O. / ZUS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz