Zamknij
REKLAMA

Oszuści chcą zgarnąć oszczędności! Ostatnio znów podszywają się pod..

18:30, 28.09.2020 | D.W.
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. depositphotos.com
REKLAMA

Bank ostrzega klientów przed oszustami. Kliknięcie w przesłany przez nich link może się wiązać z utratą pieniędzy i utratą kontroli nad kontem.

Osoby korzystające z internetu nadal nie są świadome zagrożeń, które w sieci występują na każdym kroku. Hakerzy bardzo często podszywają się pod banki i inne instytucje i w ten sposób chcą wyłudzić pieniądze

Oszuści ostatnio znów zaatakowali. Biuro prasowe PKO Banku Polskiego apeluje o ostrożność i ograniczone zaufanie w stosunku do wiadomości od nieznanych nadawców.

- Przestępcy rozsyłają fałszywe prośby o potwierdzenie danych osobowych. W mailach podszywających się pod PKO Bank Polski znajduje się prośba o zaktualizowanie systemu zabezpieczeń, potwierdzenie danych osobowych i kliknięcie w link. E-maile są rozsyłane z fałszywych adresów mailowych, które sugerują, że przychodzą one z banku

- informuje biuro prasowe banku.

W rzeczywistości link otrzymany od hakerów kieruje nie do oficjalnej strony placówki bankowej, a do podrobionej strony serwisu transakcyjnego.

Bank apeluje do klientów o czujność. Kliknięcie w przesłany odnośnik i podanie danych logowania na fałszywej stronie grozi między innymi utratą pieniędzy i kontroli nad kontem.

PKO przypomina, żeby logując się do serwisu internetowego banku, zawsze wprowadzać adres strony ręcznie i nie korzystać z propozycji linków. Przed potwierdzeniem operacji zlecanej w serwisie kodem SMS należny uważnie przeczytać treść otrzymanego SMS-a, aby upewnić się, że dotyczy on właściwej operacji.

Wszystkie próby oszustw można zgłaszać pod numerem infolinii banku - 800 302 302 lub pod numerem +48 81 535 60 60 (kontakt do połączeń z zagranicy i z telefonów komórkowych; opłata zgodna z taryfą operatora).

(D.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

Kara-Kara-

4 0

-ucięcia dłoni - i nie będzie kolejnych naciągaczy! 10:15, 29.09.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

01010100101010

0 0

RACZEJ 2 RĘCE ;) ALE SPRYTNI INFORMATYCY POTRAFIĄ STUKAĆ NAWET NA NOGACH ;) 12:35, 01.10.2020