Zamknij
REKLAMA

Ten krok był tylko kwestią czasu. Urząd w końcu się na to zdecydował

16:07, 25.10.2020 | D.W./ZUS
Skomentuj E-wizyta pozwoli klientom wybrać dogodny dla siebie termin i godzinę rozmowy. Zdjęcie ilustracyjne. Fot. depositphotos.com
REKLAMA

Pandemia koronawirusa sprawia, że urzędy muszą podejmować niekonwencjonalne decyzje. Zakład Ubezpieczeń Społecznych zdecydował np. że uruchomi e-wizyty, czyli wideorozmowy z pracownikami ZUS.

W związku z rozprzestrzeniającym się koronawirusem już w marcu, podczas pierwszej fali zachorowań, większość urzędów w Polsce została zamknięta.

ZUS jako jeden z pierwszych urzędów w kraju zrezygnował z części obostrzeń związanych z pandemią i 4 maja praca urzędników wróciła do normy.

Teraz, dbając o bezpieczeństwo i czas klientów, urząd wprowadza kolejne udogodnienie. Urząd uruchamia e-wizyty. Dzięki nim będzie można "odwiedzić" ZUS bez wychodzenia z domu. Wystarczy komputer lub smartfon z kamerką, mikrofonem i podłączeniem do internetu.

- Z e-wizyty można już korzystać w oddziałach ZUS w Warszawie, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu. Bydgoszcz udostępni e-wizyty od 29 października, a Toruń od 4 listopada. W listopadzie z usługi będzie można już korzystać we wszystkich naszych oddziałach

-  informuje Krystyna Michałek, rzecznik regionalny ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

E-wizyta pozwoli klientom wybrać dogodny dla siebie termin i godzinę rozmowy. Można będzie się na nią umawia w dni robocze w godzinach od 9 do 14:30. Urząd informuje jednak, że jedna wizyta nie może trwać dłużej niż 20 minut.

- Jeśli chcemy zarezerwować wirtualną wizytę należy wejść na stronę  www.zus.pl/e-wizyta i kliknąć na link „Umów się na e-wizytę”. Podczas rezerwacji podajemy swoje dane: imię, nazwisko, numer telefonu, adres e-mail, kod pocztowy miejsca zamieszkania. Należy wybrać również obszar merytoryczny e-wizyty, czyli: zasiłki, emerytury i renty, firmy i pracujący, założenie profilu PUE, docelowo również doradca ds. ulg i umorzeń – dodaje Krystyna Michałek.

Dzień przed każdym umówionym spotkaniem klient ZUS otrzyma sms z przypomnieniem o e-wizycie. Godzinę przed samą e-wizytą przyjdzie jeszcze email. Będzie w nim link, w który należy kliknąć, żeby połączyć się z urzędnikiem.

Urząd apeluje do swoich klientów o przygotowanie się do rozmowy. Jeśli chcemy uzyskać informacje w konkretnej sprawie powinniśmy mieć przy sobie dokument tożsamości. Będzie trzeba go pokazać do kamery podczas rozmowy.

(D.W./ZUS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

!!!!!!!!

4 5

Z pewnością wywoła to burzę w sieci . 16:10, 25.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

👍👍

9 0

Aż się prosi, żeby iść na chorobowe :0 Dla mnie bomba 16:21, 25.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mucha plujkamucha plujka

5 4

Dlaczego nie piszecie, że od kilku dni Urząd Miasta też przechodzi na pracę zdalną? Plucia przez Wojtkowskiego Włocławianom w twarze ciąg dalszy, znowu ma się czym chwalić. 16:41, 25.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

nygusnygus

4 2

wojtkosiu kiedy pozalepiasz czrna folia parkomaty we wloclawku bo twoj kolezka z warszawki o wszystkim gada tylko tez nie zalepia parkomatow a epidemia rosnie bierzta sie za robote leniuchy jedne pochowalista sie a ludzie sie zarazaja 17:39, 25.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%