Zamknij
REKLAMA

Pracownicy koncernu będą pomagać seniorom. Zrobią to zupełnie za darmo

08:23, 30.10.2020 | K.P.
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. depositphotos.com
REKLAMA

PKN ORLEN wspiera działania mające na celu ograniczenie pandemii COVID-19. Pracownicy koncernu będą teraz wspierać seniorów w codziennych czynnościach. Zrobią to w formie wolontariatu.

Firma bierze udział w Solidarnościowym Korpusie Wsparcia Seniorów. To nowy rządowy program, którego celem jest ochrona osób starszych.

- PKN ORLEN ma wieloletnią tradycję wolontariatu i nie mogło nas zabraknąć w nowym programie rządowym skierowanym do seniorów. Nasi pracownicy wielokrotnie udowodnili, że los potrzebujących nie jest im obojętny. Wiem, że i tym razem można na nich liczyć. Wspieramy walkę z pandemią w każdy możliwy i dostępny sposób. Pomoc oraz ochrona osób starszych, które są najbardziej narażone w związku z pandemią, to ważny element tych działań

- powiedział Daniel Obajtek, prezes zarządu PKN ORLEN.

Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów ma zabezpieczyć starszych przed zakażeniem oraz zapewnić im wsparcie w codziennych czynnościach. Dzięki programowi, osoby w wieku powyżej 70 lat uzyskują niezbędną pomoc w czasie pandemii, bez konieczności wychodzenia z domu. Poprzez specjalną infolinię, osoby starsze mogą poinformować m.in. o produktach które są im niezbędne aby bezpiecznie pozostać w domu. Zamówione artykuły zostaną dostarczone bezpośrednio pod ich drzwi, przy wsparciu wolontariuszy.

Pomoc nie ogranicza się jednak jedynie do zakupów. Wolontariusze mogą również wyprowadzić psa, czy też pomóc w sprawach urzędowych.

W ubiegłym tygodniu PKN ORLEN zainicjował akcję, w której sportowcy wspierani przez koncern promują przestrzeganie zasad zgodnych z obecnym reżimem sanitarnym. W projekt zaangażowało się blisko 50 sportowców wspieranych przez PKN ORLEN, w tym miedzy innymi: mistrz świata na żużlu Bartosz Zmarzlik, kierowca F1 oraz DTM Robert Kubica, lekkoatletki Anita Włodarczyk i Justyna Święty-Ersetic czy też cały zespół siatkarzy VERVA Warszawa ORLEN Paliwa.

Płocki koncern już podczas pierwszej fali pandemii przeznaczył ponad 100 mln zł na pomoc w zapobieganiu rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Wsparcie rzeczowe i finansowe przekazywane było w szczególności służbom medycznym oraz mundurowym, zaangażowanym w ratowanie życia i zdrowia zakażonych osób.

- Wsparcie otrzymały również personel i podopieczni Domów Pomocy Społecznej. PKN ORLEN przekazał 21 najbardziej potrzebującym placówkom z całej Polski maski ochronne, rękawice, kombinezony, gogle oraz płyny do dezynfekcji rąk i powierzchni

- informuje biuro prasowe PKN ORLEN.

Dodatkowo Fundacja ORLEN wspierała szpitale w całej Polsce, zajmujące się diagnozowaniem oraz leczeniem zakażonych osób. Za otrzymane darowizny placówki m.in. poszerzyły bazę laboratoryjną, zakupiły karetki, sprzęt medyczny, a także kombinezony ochronne, gogle, przyłbice, maski ochronne i rękawiczki chirurgiczne oraz środki dezynfekcyjne.

Na początku pandemii ORLEN Oil, spółka z Grupy ORLEN, błyskawicznie, bo w ciągu 10 dni, przestawiła linie produkujące płyn do spryskiwaczy i w trybie ciągłym rozpoczęła wytwarzanie płynu do dezynfekcji rąk. Przekazywano go na potrzeby służby zdrowia i służb mundurowych, a także do sprzedaży detalicznej.

(K.P.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%