Zamknij

"To zasługa całego zespołu". Włocławski Zakład Aktywności Zawodowej z nagrodą na gali Lodołamacze

Daniel WiśniewskiDaniel Wiśniewski 16:03, 19.11.2020 . Aktualizacja: 09:02, 21.11.2020
Skomentuj W Zakładzie Aktywności Zawodowej pracuje 46 osób ze stwierdzoną niepełnosprawnością umiarkowaną lub znaczną. Fot. Natalia Seklecka W Zakładzie Aktywności Zawodowej pracuje 46 osób ze stwierdzoną niepełnosprawnością umiarkowaną lub znaczną. Fot. Natalia Seklecka

Zakład Aktywności Zawodowej otrzymał nagrodę za zajęcie drugiego miejsca podczas Gali Regionalnej Konkursu Lodołamacze. Dyrektor placówki podkreśla, że to zasługa całego zespołu pracującego przy Łęgskiej.

Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych FAZON, której założycielem jest Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych już od 15 lat przyznaje prestiżowe statuetki dla Pracodawców Wrażliwych Społecznie.

- Kampania Społeczna „Pracodawca Wrażliwy Społecznie” ma na celu przełamywanie barier i uproszczeń w ocenie możliwości osób z niepełnosprawnościami, sprzyja ich zawodowej aktywizacji, daje poczucie bycia potrzebnym, szanse na samodzielne życie i spełnienie ambicji

- informują organizatorzy gali.

Jak co roku, do tytułu Lodołamaczy można było zgłaszać firmy w kilku kategoriachZatrudnienie Chronione, Otwarty Rynek Pracy, Instytucja, Przyjazna Przestrzeń, Zdrowa Firma i Dziennikarz bez Barier. 

Tym razem dodano też nową kategorię: Rehabilitacja społeczno-zawodowa. O tę nagrodę walczyły Zakłady Aktywności Zawodowej oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej z całego kraju.

Drugie miejsce zajął Zakład Aktywności Zawodowej z Włocławka, którym od 1 lutego 2019 roku kieruje Marcin Lewandowski.

- Nagroda otrzymana na ogólnopolskiej Gali Regionalnej Konkursu Lodołamacze to zasługa całego zespołu. Cieszy ona szczególnie. Dla naszych pracowników to największe z możliwych wyróżnień. To także drobny kamyczek do tego, żeby przekonywać, że osoby z niepełnosprawnościami są bardzo dobrymi pracownikami i warto na nich stawiać.

- mówi w rozmowie z portalem Dzień Dobry Włocławek Marcin Lewandowski, dyrektor ZAZ.

Zakład Aktywności Zawodowej otwarto pod koniec 2016 roku. W uruchomionej przez miasto placówce prowadzącej pralnię, zakład krawiecki i salę konferencyjną pracują w większości osoby niepełnosprawne. To dla nich forma rehabilitacji zawodowej i społecznej.

Aktualnie w zakładzie pracuje 46 osób ze stwierdzoną niepełnosprawnością umiarkowaną lub znaczną.

W trakcie pandemii koronawirusa ZAZ aktywnie włącza się w walkę z wirusem. Pracownicy szyją między innymi maseczki wielokrotnego użytku.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(4)

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


reo

A co? A co?

3 1

A to tam co tego dyrektora wyrzucili, następna instytucja swojaków 08:52, 20.11.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

lichonlichon

1 0

masz racje mialem z tym do czynienia juz wiecej tam zadnego prania nie zawioze bo on jest sprany 11:18, 22.11.2020


mm

0 0

lodołamacz tyle jest wart co papier, na którym dyplom wydrukowano. To wyróżnienie dostaje się z automatu praktycznie wypełniając wniosek i opłacając udział w konkursie... 07:05, 23.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%