Zamknij
REKLAMA

Kolejki w skarbówce mają być już tylko przeszłością. Teraz tak załatwisz sprawy

12:30, 18.11.2020 | D.W.
Skomentuj Możliwość rezerwowania wizyt przez Internet ma przede wszystkim ułatwiać podatnikom załatwianie ich spraw. Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Daniel Wiśniewski
REKLAMA

We włocławskim urzędzie skarbowym uruchomiona została nowa usługa dla podatników. Od teraz umówimy tam osobistą wizytę. Możemy to zrobić telefonicznie lub elektronicznie. Dzięki temu unikniemy kolejek.

Elektroniczna usługa, która umożliwi podatnikom umówienie wizyty w urzędzie skarbowym, to ważny krok w programie "Klient w centrum uwagi KAS". Dzięki usłudze ma się zwiększyć komfort załatwiania spraw w urzędzie przy zapewnieniu wytycznych dotyczących bezpieczeństwa.

Naczelnik Urzędu Skarbowego we Włocławku poinformował właśnie, że usługa już działa. Od teraz wizyty można umawiać osobiście, telefonicznie lub przez internet (TUTAJ).

- Od teraz sprawę w urzędzie podatnik załatwi po wcześniejszym umówieniu przez Internet lub telefonicznie, a do urzędu wybierze się w dogodnym dla siebie dniu i godzinie, unikając długiego czekania w kolejce

- mówi Elżbieta Krzaczkowska, kierownik Działu Wsparcia Urzędu Skarbowego we Włocławku.

Aby umówić wizytę w skarbówce przez internet należy zalogować się na stronę rezerwacyjną, a później wybrać odpowiedni urząd skarbowy. Następnie wystarczy kliknąć w odpowiedni rodzaj sprawy i ustalić datę oraz godzinę, w której podatnik może przyjść do urzędu. Trzeba też będzie podać swoje dane. Na pocztę elektroniczną przyjdzie informacja potwierdzająca wizytę. Warto ją wydrukować i mieć ze sobą.

- Jeśli podatnik wie, że z jakiegoś powodu nie może skorzystać z zarezerwowanej wcześniej wizyty, prosimy aby ją odwołał telefonicznie, dzięki temu inna osoba będzie mogła szybciej załatwić swoją sprawę - dodaje Elżbieta Krzaczkowska.

Wizytę w urzędzie można zarezerwować też telefonicznie. W tym celu dedykowane są dwa numery: 54 423-21-10 oraz 54 423-21-11. Termin przyjścia do urzędu uzgodnimy też osobiście w sali obsługi na stanowiskach D1 i D2.

Urzędnicy informują jednak, że nie wszystkie wizyty trzeba umawiać. Jeśli sprawa nie wymaga konsultacji z pracownikiem wcześniejsze zgłaszanie się nie jest konieczne.

Możliwość rezerwowania wizyt przez Internet ma przede wszystkim ułatwiać podatnikom załatwianie ich spraw. W urzędzie obsługiwani będą tylko klienci umówieni. Podatnicy unikną więc kolejek.

(D.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

AsaAsa

2 0

A jednak da się szybko informatyzować bez wydawania gotówki. Teraz czas przerzedzić szeregi, urzędników jest stanowczo za dużo! To jest betonowy balast u nóg. 13:19, 18.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

vghjkl;vghjkl;

1 0

potrzeba bylo coronavirusa zeby sie oskneli tempe paly e mozna umawiac wizytu tak jak tu jak i w wydziale komunikacji bez koleje ja pier......... 17:49, 20.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz