Zamknij
REKLAMA

Marszałek Całbecki chce wesprzeć przedsiębiorców! Padły konkrety

07:37, 27.11.2020 | M.O.
Skomentuj Fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP
REKLAMA

Marszałek Piotr Całbecki ogłosił zakres i zasady wsparcia samorządu województwa dla branży gastronomicznej i branży fitness. Przedsiębiorcy będą mogli ubiegać się o granty na utrzymanie lub przywrócenie miejsc pracy oraz pożyczki.

 Nie możemy dać upaść tym branżom. Pomoc samorządu województwa to realny wyraz naszej solidarności z pracującymi w nich ludźmi 

- mówił marszałek województwa podczas konferencji prasowej online.

Na jakie wsparcie mogą liczyć przedsiębiorcy? 

Będą to m.in. granty obrotowe na utrzymanie miejsc pracy. Przedsiębiorca będzie mógł liczyć na dofinansowanie w wysokości 3 tysięcy złotych miesięcznie na pracownika.

Firma, która w związku z obostrzeniami wprowadzonymi przez rząd w walce z epidemią koronawirusa musiała zamknąć lokal czy klub, będzie mogła otrzymać od 6 do 12 tysięcy złotych. Ostateczna kwota zależna jest od obrotów i może być przeznaczona na utrzymanie lub przywrócenie jednego lub dwóch stanowisk w pracy. 

Nabór wniosków ma zostać oficjalnie ogłoszony 30 listopada. Jak zapowiadają władze województwa wnioski mają być maksymalnie uproszczone. Będzie można je składać w formie elektronicznej od 1 do 7 grudnia. Umowy na dofinansowanie natomiast będzie można podpisać w pięciu lokalizacjach m.in. we Włocławku.

Lista rankingowa zostanie sporządzona wyłącznie w oparciu o punktację. 

- Jako główne kryteria premiujące przyjmujemy spadek obrotów (dochodów) wyższy niż 50 proc. oraz nieobjęcie przedsiębiorstwa wsparciem rządowym w ramach tarczy 6.0 ze względu na krótkie funkcjonowanie na rynku - informuje Beata Krzemińska, rzecznik urzędu.

Kiedy środki wpłyną na konta przedsiębiorców? Ze wstępnych założeń marszałka Całbeckiego powinno to nastąpić do końca grudnia. 

Drugie proponowanym przez Urząd Marszałkowski narzędziem są pożyczki płynnościowe. Uruchomione zostały z myślą o wszystkich małych firmach. Zabezpieczeniem jest jedynie weksel in blanco.

(M.O.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

POMOC XDPOMOC XD

1 0

z KORPORACJAMI NIE WYGRACIE ONI DOBIJĄ PRYWACIARZY NIE MA CO JUŻ RATOWAĆ PLAN GLOBALISTÓW RUSZYŁ I TEGO NIE ZATRZYMACIE AGENDE 2030 JEST REALIZOWANA 10:30, 27.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GrzechuGrzechu

2 0

Złożyłem wniosek w poprzedniej "edycji" Pomocy Urzędu Marszałkowskiego.
Zalogowałęm się dopiero po dwóch godzinach bo tak obciążone były serwery.
Miałem numer 20 000, wniosków wpłyneło 26tys a pomoc otrzymało DWA tysiące firm.
Obłuda na każdym kroku!!!
Tak samo wyglada pomoc dla firm od prezydenta Miasta Włocławek.
Kupił obiad na na wynos i zrobił sobie fotke. 09:52, 29.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz