Zamknij
REKLAMA

Skarbówka przypomina przedsiębiorcom. To muszą zrobić poprawnie

13:25, 12.01.2021 | D.W./US Włocławek
Skomentuj Prawidłowo wpisany NIP lub PESEL pozwoli na jednoznaczną identyfikację podatnika. Fot. Daniel Wiśniewski
REKLAMA

Wielkimi krokami zbliża się konieczność rocznego rozliczenia z urzędem. Skarbówka przypomina przedsiębiorcom, co ci muszą zrobić, aby wszystko poszło jeszcze sprawniej.

Włocławski urząd rozpoczął akcję informacyjną przed rozliczaniem PIT-ów.

Przypomina przedsiębiorcom, że ci, jako pracodawcy mają obowiązek podać w formularzu podatkowym poprawny PESEL lub NIP swoich pracownikom.

- Płatnik (pracodawca) ma obowiązek wpisać w formularzu prawidłowy NIP lub PESEL podatnika (swojego pracownika). Błędem jest np. wpisywanie ciągu tych samych cyfr (jak 1111111111 czy 9999999999). Brak właściwych danych w formularzu przekazanym do urzędu skarbowego uniemożliwi bądź utrudni podatnikowi (pracownikowi) wywiązanie się z obowiązków w PIT

- mówi Elżbieta Krzaczkowska, kierownik działu sekretariatu urzędu skarbowego we Włocławku.

Prawidłowo wpisany NIP lub PESEL pozwoli na jednoznaczną identyfikację podatnika. Urząd informuje, że dzięki temu zeznanie podatkowe zostanie wygenerowane i udostępnienie w usłudze Twój e-PIT na podatki.gov.pl.

Dzięki temu pracownik będzie mógł się także zalogować do usługi Twój e-PIT z wykorzystaniem danych autoryzujących, na które składają się właśnie m.in. PESEL lub NIP oraz skorzysta z ulg i odliczeń, co może spowodować zwrot nadpłaty podatku.

Co jednak, jeśli pracownik nie jest Polakiem?

- Jeżeli pracownik jest cudzoziemcem i mieszka w Polsce, powinien posiadać identyfikator podatkowy PESEL. Może złożyć wniosek o jego nadanie do organu właściwego (urząd gminy, urząd dzielnicy) wraz z dokumentami, które potwierdzają dane wskazane we wniosku - dodaje Elżbieta Krzaczkowska.

Niezbędne informacje i wzór wniosku o nadanie PESEL są dostępne na portalu Gov.pl, również w języku angielskim i ukraińskim.

(D.W./US Włocławek)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

Stan wyjątkowy Stan wyjątkowy

0 2

Dlaczego PIS nie wprowadza stanu wyjątkowego? Dlaczego w związku z tym zaleje nas fala bezrobocia i Polska wpadnie w spore kłopoty.

Odpowiedź jest prosta - PIS wydał pieniądze na 500+ i inne populistyczne pomysły służące do kupienia głosów. 12:33, 13.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BO !BO !

0 1

BO BY PŁACIŁ ODSZKODOWANIA CZY TO TAK TRUDNO ZROZUMIEĆ ŻE TA GRUPA PRZESTĘPCZA WAS OKRADA !!! A ONI CHCĄ JAK NAJWIECEJ WAS WYSKUBAĆ Z PININDZY !!! 12:42, 13.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

:):)

1 0

PO 2 OBJRZYJ DZIŚ NA TVP 1 O 2O:35 AFERE O AMBER GOLD I WYCIĄGNIJ WNIOSKI KTO WAS OKRADA ^^ 12:52, 13.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz