Zamknij
REKLAMA

Skarbówka przypomina o rozliczeniu. W ten sposób oszczędzisz dużo czasu

18:31, 19.02.2021 | D.W./US Włocławek
Skomentuj Urząd informuje, że podatnicy, którzy skorzystają z usługi Twój e-PIT, mogą liczyć na łatwiejsze rozliczenie rocznego podatku. Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Depositphotos.com
REKLAMA

W połowie miesiąca ruszyła akcja rozliczania zeznań podatkowych za 2020 rok. Urząd podpowiada, jak zrobić to najłatwiej i najszybciej.

15 lutego br. rozpoczął się okres rozliczeń PIT za rok 2020. Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) przygotowała dla podatników nie prowadzących działalności gospodarczej rozliczenia roczne w usłudze Twój e-PIT.

- Usługę Twój e-PIT udostępniamy podatnikom już po raz trzeci, ale w tym roku jest ona częścią e-Urzędu Skarbowego, czyli internetowego serwisu Ministerstwa Finansów i Krajowej Administracji Skarbowej. To rozwinięcie idei Twojego e-PITa – wygodnych, bezpiecznych i łatwo dostępnych usług ułatwiających życie naszym klientom

- wskazuje minister finansów, funduszy i polityki regionalnej Tadeusz Kościński.

Twój e-PIT to zdecydowanie jedna z najpopularniejszych e-usług polskiej administracji. W ubiegłym roku blisko połowa z 18,3 mln elektronicznych deklaracji PIT została przez nią złożonych.

- 1 lutego br. uruchomiliśmy e-Urząd Skarbowy, który cieszy się dużą popularnością. Zalogowało się do niego już blisko pół miliona podatników. Złożono ponad 3,2 tys. różnych pism. 35 tys. osób skorzystało z możliwości obejrzenia swojego mandatu, a 32 tys. osób zapłaciło elektronicznie podatki

- mówi szefowa Krajowej Administracji Skarbowej Magdalena Rzeczkowska.

Urząd informuje, że podatnicy, którzy skorzystają z usługi Twój e-PIT, mogą liczyć na łatwiejsze rozliczenie rocznego podatku. Przygotowane przez KAS deklaracje PIT będą uwzględniać ulgę na dzieci czy zwolnienie z PIT dla osób do 26. roku życia.

Dodatkowo, wszyscy, którzy złożą PIT elektronicznie, w tym przez usługę Twój e-PIT, otrzymają zwrot podatku w skróconym czasie 45 dni

Dostęp do usługi możliwy jest wyłącznie przez e-Urząd Skarbowy, na stronie podatki.gov.pl. Korzystanie z usługi Twój e-PIT umożliwia zalogowanie do e-Urzędu Skarbowego (e-US) Profilem Zaufanym (PZ), e-Dowodem lub poprzez bankowość elektroniczną. Do samej usługi będzie można zalogować się także danymi podatkowymi podając np. PESEL, NIP lub datę urodzenia.

Informacje w zakresie wypełniania zeznań podatkowych podatnicy mogą uzyskać w budynku Urzędu Skarbowego we Włocławku przy ul. Okrzei 72B w SALI OBSŁUGI. Sala dostępna jest dla podatników w poniedziałki w godz. od 8:00 do 18:00 oraz od wtorku do piątku w godz. 8.00 do 15.00.

(D.W./US Włocławek)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%