Zamknij
REKLAMA

We Włocławku znów droższe ubepieczenie? Eksperci nie pozostawiają złudzeń

15:30, 22.11.2021 | D.W./Ebea.pl)
Skomentuj Archiwum DDWłocławek. Fot. Natalia Seklecka
REKLAMA

Wrześniowa podwyżka składek OC zaniepokoiła kierowców z Włocławka. Jak jest w październiku? Czy musimy obawiać się kolejnej drożyzny?

Barometr OC Ubea.pl powstaje co miesiąc na bazie ponad 100 000 rzeczywistych i anonimowych kalkulacji wykonywanych przez internautów. Z tych obliczeń wyciągana jest średnia składka OC oferowana online przez ubezpieczycieli współpracujących z porównywarką.

Eksperci podają ceny po wcześniejszym przeanalizowaniu wzrostu średniej wartości szkody likwidowanej z OC. Później taka składka zostaje porównana do wyniku ze stycznia danego roku, który stanowi punkt odniesienia dla barometru.

- Na podstawie takich ofert ubezpieczeniowych online, eksperci Ubea.pl obliczają średni poziom składki OC w danym miesiącu. Chodzi o przeciętną składkę oferowaną przez współpracujących ubezpieczycieli i dotyczącą polis dostępnych przez internet

- wyjaśnia Andrzej Prajsnar, ekspert porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl.

Czy w naszym regionie znów podrożało OC?

Jak informują eksperci, od pewnego czasu, sytuacja na rynku obowiązkowych ubezpieczeń OC zachęca do zwrócenia na niego większej uwagi. W lipcu porównywarka Ubea.pl odnotowała rekordowy wzrost średniego kosztu polis OC. Kolejna, znacząca podwyżka składek płaconych przez kierowców miała miejsce we wrześniu. A jak jest teraz?

Październikowe informacje są bardziej korzystne dla kierowców. Nie oznacza to jednak, że prawdopodobieństwo kolejnych podwyżek spadło.

- Spadek średniej składki OC na pewno jest pozytywną wiadomością dla polskich kierowców. Warto jednak pamiętać, że czynniki sprzyjające wzrostowi cen OC nadal oddziałują na rynek. Chodzi między innymi o rekordowo wysoką inflację, która prawdopodobnie jeszcze przyspieszy w I kw. 2022 roku. Szybko rośnie też średnia wartość szkody likwidowanej w ramach OC dla kierowców. Przez pierwsze sześć miesięcy 2021 roku, taka kwota wynosiła 7891 zł. Analogiczny wynik z pierwszej połowy 2020 r. to 7157 zł - dodaje Andrzej Prajsnar.

Okazuje się, że w październiku za OC zapłaciliśmy praktycznie tyle samo, co w styczniu. Przedstawione przez Ubea.pl dane wskazują też, że w październiku średni koszt obowiązkowej polisy OC spadł o 2,2%.

(D.W./Ebea.pl))

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%