Zamknij
REKLAMA

Chcesz dodatkowe 300 złotych? To ostatni dzwonek na złożenie wniosku!

09:00, 30.11.2021 | PAP
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Depositphotos.com
REKLAMA

Tylko do końca listopada można składać wnioski o wypłatę szkolnej wyprawki w ramach programu "Dobry Start". Zobacz, kto może ubiegać się o wsparcie.

Pomysł wypłacania kwoty 300 zł przeznaczonej na każde dziecko dotyczy wyprawek szkolnych. Wnioski można było składać od 1 lipca.

W roku szkolnym 2021/2022 wniosek o świadczenie 300 plus można złożyć wyłącznie drogą elektroniczną – za pomocą portalu Platformy Usług Elektronicznych ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu [email protected] Pieniądze z programu są wypłacane wyłącznie na rachunek bankowy.

- Większość rodziców złożyła już wniosek o świadczenie 300 plus i otrzymała pieniądze na konto. W województwie kujawsko-pomorskim bydgoski i toruński oddział ZUS wypłacił 233,5 tys. świadczeń na łączną kwotę 70 mln zł. W całym kraju w ramach programu "Dobry Start" wypłacono blisko 1,3 mld zł na 4,3 mln dzieci 

- informuje Krystyna Michałek, rzecznik regionalny ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

Wnioski można składać tylko do wtorku (30 listopada). Ich weryfikacja oraz wypłata świadczenia odbywa się niemal w 100 proc. automatycznie.

- Pozwoliło to na odciążenie pracowników. Wnioski, które wymagają dodatkowych wyjaśnień, realizowane są wyłącznie przez pracowników Centrum Obsługi Świadczeń dla Rodzin, które funkcjonuje w Oddziale ZUS w Białymstoku - dodaje rzeczniczka.

Świadczenie z programu "Dobry Start" przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia lub 24 lat w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami.

ZUS przypomina, że każda osoba, która złoży wniosek o świadczenie, wszystkie informacje znajdzie na portalu PUE ZUS.

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Nawet stary kur wa zNawet stary kur wa z

0 1

Nawet stary kur wa zlodziej chcial byc youtoberem 09:10, 30.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%