Zamknij
REKLAMA

Dlaczego produkcję czekolad przenoszą do Włocławka? Kilka powodów

16:30, 29.11.2021 | .
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Depositphotos.com
REKLAMA

Już wkrótce czekolady Bałtyk będą produkowane tylko we Włocławku. Skąd taki pomysł? "Zdecydowaliśmy się na przeniesienie części produkcyjnej naszej firmy z kilku istotnych powodów" - informuje zarząd firmy z Pomorza. Jakich konkretnie?

O sprawie przeniesienia linii produkcyjnej Zakładów Przemysłu Cukierniczego Bałtyk na Kujawy informowaliśmy już w ubiegłym tygodniu. Podawaliśmy, że cały proces miał swój początek w 2005 roku, gdy ostatni zachowany zakład nr 1 w Gdańsku Oliwie odkupiła firma Bomilla z Włocławka. Po zmianie właściciela zakład wrócił do dawnej nazwy (wcześniej Bałtyk stał się spółką akcyjną, a ich większość akcji przejął fiński koncern Fazer i produkował wyroby skandynawskie).

W 2016 roku rozpoczęto proces konsolidacji spółek grupy i połączenia ich jako Zakładów Przemysłu Cukierniczego Bałtyk. Od tamtego czasu to jedna firma z centralą w Gdańsku i trzema zakładami produkcyjnymi, z czego dwa funkcjonują w naszym mieście.

[ZT]47853[/ZT]

To jednak tylko do pewnego czasu, ponieważ Bałtyk poinformował, że ostatni zakład funkcjonujący na Pomorzu, gdzie były produkowane wyroby czekoladowe, również zostanie przeniesiony na Kujawy. Zakład Przemysłu Cukierniczego złożył już zresztą wniosek o rozbiórkę swoich budynków.

Skąd pomysł przeprowadzki do Włocławka?

- Zdecydowaliśmy się na przeniesienie części produkcyjnej naszej firmy z kilku istotnych powodów. Nasza obecna lokalizacja zakładu w Oliwie nie daje nam możliwości dalszego rozwoju produkcji, który jest konieczny i wymagany przez naszych klientów i odbiorców. Zawsze chcieliśmy i chcemy dostarczać produkty najwyższej jakości, a żeby to było możliwe konieczne jest stałe udoskonalanie parku maszyn, a także infrastruktury która nas otacza. W naszym zakładzie w Oliwie te możliwości się stopniowo kończą, stąd trudna decyzja o przeprowadzce

- informują w rozmowie z portalem Dzień Dobry Włocławek przedstawiciele zarządu firmy.

Jak ustaliliśmy, przeniesiona ma zostać jednak jedynie produkcja. Siedziba firmy nadal pozostanie w Gdańsku Oliwie. Zarząd informuje, że proces relokacji będzie odbywał się stopniowo i potrwa około dwóch lat. Czy to oznacza kolejne inwestycje w Bomilii?

- Cześć linii zostanie unowocześniona, a całe obecne portfolio produktów zostanie utrzymane - dodają przedstawiciele firmy.

Czy produkcja czekolad we Włocławku wpłynie na ewentualne dodatkowe zatrudnienie w Bomilli i czy w związku z przeniesieniem zakładu planowana jest jakaś rozbudowa? Na te pytania nie otrzymaliśmy odpowiedzi z Gdańska. Z prośbą o komentarz zwróciliśmy się też do Bomilli.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (7)

qw_qw_

21 6

Kolejny artykuł o niczym. 16:55, 29.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

pracownik produkcjipracownik produkcji

26 6

Produkcja przenosi się do Włocławka a to dlatego że we Włocławku na produkcji zarabia się najniższą krajową jak powiedział premier '' za miskę ryżu'' i właśnie z tego słynie Włocławek Z NAJNIŻSZEJ KRAJOWEJ i macie przyczynę wyludniania się miasta w centrum Polski. 17:26, 29.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Kolejny artykulKolejny artykul

7 4

Praktycznie powtórzony potwierdzający, że w tej miescinie niewiele sie dzieje...No i pokazujący , ze jeśli pracownicy dd , bo trudno o nich pisac per dziennikarze , nie dostaną tematu "na tacy" , to sami z siebie nic sensownego i ciekawego nie są w stanie tutaj zamieścić...DNO 18:11, 29.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Antoni Antoni

5 4

Czy ktoś teraz widział ten produkt w sklepach na półce? 06:15, 30.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KlopsKlops

8 0

Słodka robota, ale skąd wziąć ludzi do pracy, jak tutaj większość siedzi na zasiłkach... 07:42, 30.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Pogonić elektoratPogonić elektorat

7 1

Jest szansa pogonić elektorat sprzed telewizora do roboty! Ograniczyć darmowe pieniążki i do roboty nierobów! 11:51, 30.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

CUKIERNIKCUKIERNIK

2 3

Przenoszą do nas, bo na tumskiej mają najlepsze kakao, więc i czekolada jest wtedy będzie lepsza. 20:02, 30.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%