Zamknij

Pracy na stałe szukamy już teraz przede wszystkim tam. Jakich ofert, poza pracą biurową, jest najwięcej?

16:00, 15.01.2022
Skomentuj PAP PAP

W ubiegłym roku odnotowano ogromne wzrosty e-orfert na rynku pracy. Najczęściej poszukiwani są pracownicy biurowi, ale jakie jeszcze propozycje się przewijają?

Raport pn. "Barometr Ofert Pracy" przygotowany został przez Katedrę Ekonomii i Finansów Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych.

Wynika z niego, że stopa bezrobocia, po wyłączeniu bezrobotnych, biorących udział wyłącznie w pracach sezonowych, w ciągu roku malała. W samym tylko listopadzie spadła o kolejne 0,2 pkt. proc. i wyniosła 5,5 proc., czyli o 0,5 pkt. proc. wyższa od historycznego minimum obserwowanego przed epidemią

- W 2021 r. odnotowano niespotykane wzrosty e-ofert na rynku pracy, relatywnie najwięcej w tzw. zawodach biurowych

- przekazali autorzy raportu.

Szukamy pracy w sieci

Jak podano, w całym ubiegłym roku najwięcej ofert przybyło w zawodach biurowych, m.in. w call center, administracji biurowej, branży finansów i ekonomii oraz działach dot. zasobów ludzkich. Autorzy raportu zwracają jednak uwagę, że w okresach obostrzeń epidemicznych obserwowano wyraźną redukcję liczby wakatów.

Gdzie jeszcze potrzebni są pracownicy?

- Pozytywne zakończenie roku notujemy także dla branży nieruchomości. Było to związane z powrotami studentów oraz imigrantów zarobkowych oraz "wyjątkową aktywnością deweloperów". Z kolei redukcje ofert pracy odnotowano w reklamie oraz sprzedaży - przyczynił się do tego wzrost zainteresowania zakupami online i większy popyt na specjalistów z zakresu e-commerce niż tradycyjnych sprzedawców - dodają eksperci.

A co z absolwentami?

- W porównaniu do 2020 r. najwięcej wakatów w skali roku przybyło w badaniach i rozwoju, teleinformatycznej administracji oraz e-commerce" - zaznaczono. W tej ostatniej kategorii wzrost liczby ofert spowodowało utrudnienie prowadzenia handlu w formie tradycyjnej oraz częściowe jego przejście w tryb online - informują badacze.

Jak informuje Polska Agencja Prasowa, przy okazji opublikowanego raportu wskazano też na wyjątkowo dobre wyniki w budowlance, którą epidemia dotknęła w niewielkim stopniu.

Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(4)

PracaPraca

10 1

Ciekawe jak nie ma pracy dla młodych ze średnim wykształceniem, a znam osoby co z wyższym robią frytki w Macu..

17:24, 15.01.2022
Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Muniek,ale nie StaszMuniek,ale nie Stasz

3 3

Wyjedź więc tam gdzie jest praca,nie siedź całe życie w jednym miejscu i nie stękaj nad swoim losem

18:50, 15.01.2022

GośćGość

1 0

ale w pracy nie chodzi o wykształcenie (przynajmniej w 95% przypadków) a o umiejętności...
co komu po świstku mgr'a, jak w przypadku sporej części kierunków uczył się materiału aktualnego 30 lat temu, którego dodatkowo nie potrafi przenieść w sferę praktyczną

09:37, 17.01.2022


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddwloclawek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%