Zamknij

WIKA i ZAZ Włocławek nagrodzone. Za to ich doceniono

11.11, 16.09.2022 M.P
Skomentuj WIKA i ZAZ wyróżnione. Fot. Domicela Kopaczewska FB
REKLAMA

Cykliczny konkurs "Lodołamacze" jest dedykowany dla pracodawców zatrudniających osoby z niepełnosprawnościami. 15 września w Bydgoszczy ogłoszono laureatów regionalnego etapu. Na liście pracodawców wrażliwych społecznie znalazły się też dwie instytucje z Włocławka.

W tym roku odbywa się już siedemnasta edycja tego konkursu. Organizatorem akcji jest Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych FAZON.

Kampania prowadzona przez fundację koncentruje się na przełamywaniu stereotypów związanych z zatrudnianiem osób niepełnosprawnych.

Kilka kategorii

Statuetki "Lodołamaczy" przyznawane są w siedmiu dziedzinach. Pracodawcy są wyróżniani m.in. w kategoriach: otwarty rynek, rehabilitacja społeczno-zawodowa czy zdrowa firma.

Przedsiębiorcy, którzy otrzymują te wyróżnienia stawiają na rozwój i integrację niepełnosprawnych pracowników.

Instytucje z Włocławka docenione

Podczas regionalnej gali "Lodołamaczy" w Bydgoszczy wyróżniono kilkanaście firm i instytucji z województwa.

Wśród docenionych były też dwa podmioty z Włocławka. Na tej liście znalazły się WIKA oraz Zakład Aktywności Zawodowej.

Firma WIKA zajęła drugie miejsce w kategorii "Otwarty rynek". Przedsiębiorstwo produkujące urządzenia pomiarowe od lat zatrudnia również osoby z niepełnosprawnościami.

Zakład Aktywności Zawodowej we Włocławku zajął trzecią pozycję w kategorii "Rehabilitacja Społeczno-Zawodowa". Jednostka zatrudnia dziś już 52 niepełnosprawnych pracowników. Załoga zajmuje się tam m.in. usługami pralniczymi czy krawiectwem. Misją ZAZ-u jest przygotowanie ich do podjęcia pracy na otwartym rynku. 

Firm zatrudniających osoby niepełnosprawne stopniowo przybywa, ale nadal odsetek aktywnych zawodowo w tej grupie jest niski.

W Polsce według najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego wynosi on około 30%.

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (4)

re re

13 2

A czy za najniższą krajową płacę te firmy też dostaną nagrody ? 15:37, 16.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RobRob

10 1

Firma która jest ZNANA głównie z tego, że płaci najniższą krajową. Wyzysk siły roboczej i nic więcej 20:29, 16.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

niesprawiedliwość spniesprawiedliwość sp

9 0

Urzędy również powinny zatrudniać osoby niepełnosprawne. Przepisy mówią, że każdy urząd jest zobligowany do zatrudnienia 6% osób niepełnosprawnych, ale urzędy tego nie robią. ,,Tajemnicą poliszynela" jest kto dostaje prace w takich instytucjach, a za niewywiązywanie się z tego przepisu urzędy wolą zapłacić tzw. ,, karę " na rzecz PEFRON i z głowy, a etat zostaje wiadomo dla kogo..... 05:37, 17.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kłamstwo i obłuda  kłamstwo i obłuda

9 1

Napiszcie w końcu o zasiłku pielęgnacyjnym dla osób niepełnosprawnych, że przez 12 lat wynosił 153 zł miesięcznie i wzrósł, aż do 215, 84 zł miesięcznie. Przed wyborami to każdy polityk mówi, że tak jest zatroskany sytuacją osób niepełnosprawnych w Polsce, a jak przychodzi co do czego to każdy ma gdzieś chorych ludzi !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 06:01, 17.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%