Temat waloryzacji środków z programu Rodzina 500+ wraca, co jakiś czas. Teraz przedstawiciele partii opozycyjnych, a także ekonomiści wskazują, że przed zbliżającymi wyborami partia rządząca będzie chciała ten plan zrealizować. Co na to przedstawiciele PiS?
Polska mierzy się z problemem rosnącej inflacji. Drożyzna nie odpuszcza, a wręcz przybiera na sile.
Nad kwestią waloryzacji sztandarowego świadczenia PiS - 500+ co chwile pochylają się specjaliści, a także przedstawiciele opozycji. Instytut Emerytalny wyliczył, że w 2022 roku polskie rodziny powinny otrzymywać 614,45 zł na dziecko, a w 2023 roku blisko 680 zł. by utrzymać wartość świadczenia była na takim samym poziomie, jak w momencie jego wprowadzenia.
Ryszard Petru natomiast, goszcząc w Radiu ZET, wskazywał, że PiS w kampanii wyborczej może obiecać waloryzację świadczenia.
Zwłaszcza, że ustawa o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci takie działanie partii rządzącej umożliwia. Co na to przedstawiciele rządu?
Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej wprost stwierdziła, że obecnie nie ma żadnych prac związanych z tym tematem.
- Nie pracujemy nad waloryzacją 500 plus. Dla nas liczy się kompleksowe wsparcie dla rodzin. Na ten moment nie pracujemy nad zmianami – powiedziała.
Szefowa resortu rodziny odpowiedziała również na zarzuty, że świadczenie jest dostępne także dla najbogatszych Polaków. Tutaj również nie ma planów, by coś zmieniać.
- 500+ jest świadczeniem powszechnym, dla każdego i nie ma progów dochodowych - wskazała.
Ktoś 13:37, 18.03.2023
Zamiast rozdawać, przestańcie zabierać.
Dawać kase21:59, 18.03.2023
Nam się należy teraz 800plus przy tej inflacji
Ted 12:30, 19.03.2023
Nic się nie należy ! Na wydatki związane z utrzymaniem dzieci powinni zarobić rodzice własną pracą . Rządzący nie powinni rozdawać pieniędzy a umożliwić rodzicom zarobienia tych pieniędzy.
Anet12:40, 19.03.2023
Rozdawanie dla nich jest najprostszym sposobem . Dlatego nigdy nie oddam głosu na tych rządzących.
Gintter12:44, 19.03.2023
Przez to rozdawnictwo tworzą patologię , nakręcają inflację co szkodzi nam wszystkim.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddwloclawek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Maryla zagrała we Włocławku i… została na noc. Wiemy, g
Na pewno nie utrzymuje się tylko z emerytury. Przecież koncertu we Włocławku za darmo nie zagrała.
Sławosz
06:33, 2025-07-01
Nowy rozdział dla pacjentów. W PCZ wielka feta i sprzęt
O matko, kiedyś wszystko miało dopisek 3D. Teraz zesr@ć się chcą z AI🤦🏻♂️
Czuczu
23:02, 2025-06-30
MON wdraża procedury na wypadek wojny
Można być spokojnym, poczta potrzebuje w normalnym trybie na dostarczenie listu poleconego dwa tygodnie a priorytetu 4 do 6 dni. Tak że spokojnie nie wyglądał bym listonosza z pilną przesyłką.
Anty poczta
22:57, 2025-06-30
Maryla zagrała we Włocławku i… została na noc. Wiemy, g
Jeśli spała w RIVERSIDE to znaczy, że w miejscu w którym zaczynała śpiewać. Tak to wtedy Maryla śpiewała w Deku na 3-go Maja i w Kujawcu!
Pamietający
22:56, 2025-06-30