Zamknij
Ważne

Dlaczego likwidują zakładowy radiowęzeł? Anwil odpowiada

11:10, 07.08.2013
Skomentuj Fot. depositphotos.com Fot. depositphotos.com

W ubiegłym tygodniu poinformowaliśmy o zamknięciu radiowęzła zakładowego w Anwilu. Teraz poznaliśmy przyczyny takiej decyzji zarządu spółki.

Radiowęzeł będzie nadawać do 19 sierpnia. Prowadzący audycje dostali wypowiedzenia umów na piśmie. Rozgłośnia działała przez czterdzieści lat.

- Radiowęzeł funkcjonuje w Anwilu od 1973 roku i aktualnie obsługiwany jest przez firmę zewnętrzną. Pod koniec sierpnia przestaną być nadawane audycje radiowe w obecnym kształcie. Jednak infrastruktura służąca m.in. zapewnieniu bezpieczeństwa na terenie zakładu pozostanie i będzie nadal wykorzystywana, w razie potrzeby - mówi Krzysztof Wojdyło, rzecznik Anwilu.

Rzecznik informuje, że zarząd spółki pracuje nad stworzeniem efektywniejszej formy komunikacyjnej na terenie zakładu. Tak między innymi wyjaśnia motywy rozwiązania rozgłośni.

- Komunikacja wewnętrzna pełni w spółce istotną rolę, dlatego jej narzędzia poddawane są stałej weryfikacji pod kątem poziomu i skuteczności przekazu. Z tego względu została podjęta decyzja o rozpoczęciu prac nad wypracowaniem koncepcji wdrożenia nowego, bardziej efektywnego, multimedialnego narzędzia informacyjnego dla pracowników - dodaje Wojdyło.

Obecnie do najważniejszych kanałów komunikacji w Anwilu należą: zakładowy internet oraz gazeta wewnętrzna. Internet oferuje możliwość szybkiego przekazywania informacji oraz ich stałej aktualizacji. Dostęp do niego mają nie tylko pracownicy spółki, ale również firm z grupy kapitałowej.

- Narządzie to jest stale udoskonalane, na bieżąco prowadzone są prace służące lepszemu dostosowywaniu internetu do potrzeb pracowników - zapewnia rzecznik spółki.

Internet to nie jedyny kanał informacyjny dostępny na terenie Anwilu. Jest też zakładowa gazeta.

- We wrześniu ubiegłego roku zmieniono tytuł oraz formę graficzną wewnętrznego magazynu spółki. Pismo jest bezpłatnie, rozprowadzane wśród pracowników firmy, a dodatkowo część nakładu przeznaczana jest dla byłych pracowników - emerytów i rencistów - zaznacza Wojdyło.

W komunikacji wewnętrznej Anwilu wykorzystywana jest też poczta elektroniczna. Informacje wysyłane są drogą mailową do wszystkich pracowników mających firmowe konta.

(A.K)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(15)

JanJan

33 6

Bzdury, zarząd boi się boi się solidnej, rzetelnej informacji. Jak można niszczyć tak wieloletnia tradycję. Okazuje się, że można jak się posadki dostało za friko i zielonego pojęcia bark o tradycji tej firmy. Może lepiej jakbyście Panowie lansowali się na swoim terenie u nas nie brakuje ludzi dobrze wykształconych.

11:19, 07.08.2013
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

$$$$$$$$

34 2

Nie pracuję w Anwilu ale szkoda, że tego typu zakłady zaczynają być bezdusznymi maszynkami produkcyjnymi. Ktoś kto zarządza dobrze powinien wiedzieć że związki i kontakty nieformalne oraz tradycja i historia są o wiele wazniejsze niz wątpliwej jakości oszczędność. Radiowęzeł jest jednym z integratorów społeczności Anwilowskiej, stanowiąc jednocześnie wartość dodaną samego zakładu. Prymitywne rachunki matematyczne niczego nie tłumaczą. Proponuję odbyć kilka szkoleń z zakresu budowania relacji i zespołu zanim podejmie się niefortunne decyzje. Zapewne kolejnym elementem tych cięć będzie koszykówka....

12:07, 07.08.2013
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KazikKazik

32 3

Internet,poczta a kto z fizycznych pracowników Anwilu ma do nich dostęp,Zarząd po prostu boi się rzetelnie informować pracowników do tej pory czyniły to związki zawodowe po przez radiowęzeł -Najpierw odebrali związkom dostęp do stron zakładowych w intranecie a teraz radiowęzeł.Brawo Anwil " zarząd spółki pracuje nad stworzeniem efektywniejszej formy komunikacyjnej"

12:16, 07.08.2013
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

laki_jordanlaki_jordan

25 3

Odpwiedz jest prosta i logiczna. Pracownicy produkcji nie maja dostepu do internetu i jakis informacji związkowych. Chodzi o ukrócenie działalności związkowej i osłabienie ich pozycji w zakłądzie pracy. A kto na tym straci? Pracownicy bo nie beda znali na bieżąco dokladnej sytuacji firmy, zysków itd itp. Jest propagandowe pismo firmowe w której to tylko o laurach mozna czytac i o niczym wiecej. Zaczyna sie bardzo zle dziac w tym kraju i dojdzie do tego ze bedziemy niewolnikami pracowniczymi.

12:26, 07.08.2013
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

czarownicaczarownica

24 3

zgadzam się całkowicie z przedmówcami

ALE CZEGO MOŻNA SIĘ SPODZIEWAĆ PO BIAŁYCH KOŁNIERZYKACH

bojących się wszystkiego i wszystkich dbając tylko o własny tyłek

12:30, 07.08.2013
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

widzwidz

20 1

Kłamstwo najpierw kazano chłopakom założyć spółkę, później obcinano pieniądze a teraz plecie się bzdury ,,zewnętrzna firma,, Przecież tych dwóch facetów przyjęło się do ZAKŁADÓW AZOTOWYCH cały czas robią to samo przy ty samym mikrofonie. To dyrekcja kombinuje z ich angażami. PRAWDA jest taka że ,,wybitni,, DYREKTORZY NIE POTRAFIĄ POWIEDZIEĆ JEDNEGO ZDANIA Z GŁOWY. Przykładem niech będą niedawne spotkania z załogą gdzie WYBITNI zamiast z głowy czytali życzenia z kartki. Dyrekcja boi się kompromitacji!!!!!

14:13, 07.08.2013
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

vicekvicek

24 2

Witam.
Do internetu mają dostęp tylko pracownicy od mistrza w górę. Pracownicy pracujący na instalacjach nie mają możliwości wertowania wewnętrznego intranetu, bo nie mają dostępu do komputerów w Anwil S.A. Ten intranet jest tylko dla pewnej grupy ludzi nie dla załogi zakładu. Niech pan Wojtyło przestanie pierniczyć głupoty!!! Zarządowi Anwil S.A. i Orlen S.A. chodzi tylko o mniejszą świadomość załogi co się dzieje w spółce. Jednak radiowęzeł spełniał również inne funkcje. Mówił o tym co się dzieje w mieście, jakie będą imprezy, można było dać ogłoszenie i wiele innych spraw nurtujących lub bulwersujących załogę.

Teraz będzie propaganda sukcesu większa jak za komuny!!! A załoga niech nie myśli o jakichkolwiek podwyżkach!!!

Pozdrawiam.

14:33, 07.08.2013
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZygaZyga

20 2

Też nie jestem pracownikiem Anwilu, ale związki zawodowe działają
tam słabo. Należy bronić radiowęzła za wszelką cenę.Ten zakładowy
internet i inne propagandowe pisma rozwiązać a radiowęzeł
pozostawić,- zadanie do związków zawodowych!

18:32, 07.08.2013
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

jjjj

20 2

W Orlenie radiowęzeł też został zlikwidowany , chodzi o to żeby związki zawodowe miały ograniczony dostęp dp szeregowego pracownika.

20:21, 07.08.2013
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

anwilekanwilek

19 2

płockie kmioty znalazły sobie dojną krowę. pan w...... paluszki trzyma głęboko płockim krawaciarzom.

20:42, 07.08.2013
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

IVPIVP

15 2

pewnie, ze chodzi o Zwiazki, chca sie pozbyc niewygodnych wypowiedzi zwiazkowcow !

21:57, 07.08.2013
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

szyfraszszyfrasz

12 1

W..... bo ci palcow zabraknie przyjdzie i na ciebie czas nievtacy jak ty pakowali walizki

22:45, 07.08.2013
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JanekJanek

9 1

Nie ma czegoś takiego jak wewnętrzny internet. Coś takiego nazywa się INTRANET. Panie rzeczniku

23:20, 07.08.2013
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

wpyskgowpyskgo

8 0

Ta BANDA nie chce aby ludzie w Anwilu mieli kontakt przez radiowęzeł. Im mniej wiadomości dla hołoty, tym więcej profitów dla zarządu.

20:17, 09.08.2013
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PrzemekNPrzemekN

0 0

nie wiedziałem że ten zaklad miał własne radio

10:05, 04.01.2014
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%