W piątek, 10 marca w Zbiorach Sztuki przy ul. Zamczej 10/12 odbył się wernisaż wystawy pt. "Wyczółkowski odnaleziony".
Na ekspozycji pojawiły się dzieła Leona Wyczółkowskiego, które na co dzień są prezentowane na Zamku Królewskim na Wawelu.
Największą gratką dla koneserów sztuki jest obraz "Góralka/Wiejska dziewczyna w żółtej chuście", który zaginął podczas II wojny światowej.
Krakowskim zbiorom towarzyszy portret "Krakowianki" z kolekcji włocławskiego muzeum.
Fot. Kamil Kazimierczyk.
3 0
Panie Kazimierczyk demonie lokalnego dziennikarstwa, wczoraj w tytule pisał Pan, że zaginiony obraz pokażą.... A dzisiaj odnaleziony 🤣🤣
1 0
Szkoda, że pora tylko dla seniorów.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddwloclawek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz