🌍 Obchody Dnia Ziemi w Włocławku to ekologiczne wydarzenie plenerowe organizowane przez PGK Saniko, skupiające się na wspólnym sprzątaniu miejskich parków (Słodowo i Park im. H. Sienkiewicza) oraz promowaniu prośrodowiskowych postaw.
📌 W programie m.in.:
♻️ warsztaty z segregacji odpadów
🔋 pokazy ekologicznych pojazdów (m.in. śmieciarka CNG, elektryczny samochód)
🎨 gry i quizy edukacyjne
🌿 obecność Lasów Państwowych i Włocławskiego Centrum Edukacji Ekologicznej
🎒 Start o godz. 9:00 przy amfiteatrze – wydawanie worków i rękawiczek.🎟️ Wydarzenie otwarte, z możliwością wcześniejszego zgłoszenia grup szkolnych.
👉 To nie tylko szansa na realny wpływ na środowisko, ale i okazja do integracji, zabawy i nauki w otoczeniu natury.
Zapisy na wydarzenie trwają do
14 kwietnia, zgłoszenia można przesłać na adres e-mail
[email protected] lub zgłaszając chęć wzięcia udziału telefonicznie dzwoniąc na numer 600-815-722 lub 54-412-38-95W zgłoszeniu należy uwzględnić ilość osób biorących udział w wydarzeniu oraz przewidywany czas przybycia do parku.