Zamknij
REKLAMA

5 dni długiego weekendu: 3 wypadki drogowe, jedna ofiara śmiertelna, 33 kolizje

15:33, 24.06.2019 | KMP Włocławek/oprac. G.S.
REKLAMA
Skomentuj
Fot. KMP Włocławek

W długi czerwcowy weekend policjanci z Włocławka odnotowali trzy wypadki drogowe, w których jedna osoba poniosła śmierć na miejscu, a dwie zostały ranne. 

Do pierwszego wypadku doszło w czwartek (20 czerwca) około godziny 10 przy ulicy Łanowej we Włocławku. Policjanci wstępnie ustalili, że 50-letni kierujący motocyklem honda nie dostosował prędkości do warunków ruchu i po stracie panowania nad pojazdem uderzył w zaparkowany pojazd marki peugeot. W wyniku uderzenia kierujący motocyklem został przewieziony do szpitala z obrażeniami ciała.

Kolejne dwa wypadki odnotowano w piątek (21 czerwca) na terenie powiatu włocławskiego.

- O pierwszym wypadku zostaliśmy powiadomieni około godziny 13. Z relacji wynikało, że doszło do zderzenia się rowerzysty z pojazdem w Chodczu przy ulicy Zielnej - relacjonuje sierż. Tomasz Tomaszewski z policji. - Na miejscu mundurowi wstępnie ustalili, że 73-letni rowerzysta jadąc niezgodnie z przepisami przy lewej krawędzi jezdni nagle wykonał manewr skrętu w prawo uderzając w pojazd marki nissan jadący w tym samym kierunku. W wyniku zdarzenia rowerzysta został zabrany z obrażeniami do szpitala. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 38-letniego kierującego nissanem, które wykazało, że był on trzeźwy. Natomiast od rowerzysty pobrano krew do badań.

Około godz. 16 doszło do wypadku na drodze pomiędzy Brześciem Kujawskim a Humlinem. Policjanci wstępnie ustalili, że 48-letni kierujący oplem jadąc od strony Brześcia Kujawskiego z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na lewe pobocze, gdzie uderzył w drzewo. Mężczyzna został zabrany do szpitala, gdzie w wyniku odniesionych obrażeń po kilkunastu godzinach zmarł.

Włocławscy policjanci w sprawie wypadków drogowych prowadzą postępowania pod nadzorem prokuratora, które wyjaśnią okoliczności zdarzeń.

Podczas długiego weekendu włocławscy policjanci dokonali również 968 kontroli pojazdów. W 247 przypadkach kierujący zostali ukarani mandatem. W większości przypadków „grzeszkami” kierowców okazała się nadmierna prędkość oraz brak stosowania pasów bezpieczeństwa. Na włocławskich ulicach odnotowaliśmy również 33 kolizje drogowe.

Niestety mimo wielu apeli nie zabrakło nieodpowiedzialnych osób zasiadających za kółkiem na „podwójnym gazie”. Mundurowi udaremnili jazdę 4 nietrzeźwym kierowcom pojazdów mechanicznych. Wszystkim grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA
(KMP Włocławek/oprac. G.S. )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

ZgredZgred

3 0

Ciekawe kiedy drogówka weźmie się za wyprzedzanie na przejściach. W tym mieście prawie nikt nie rozumie jak niebezpieczny jest to manewr. 08:20, 25.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ja samja sam

1 1

Ciekawe kiedy drogówka nie będzie się chowała po krzakach ? 08:56, 25.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

misterrgdmisterrgd

2 0

Prawo jazdy nie jest dla każdego i nie każdy powinien za kółko wsiadać, zwłaszcza jak ma problem z podstawowymi manewrami i stwarza zagrożenie dla innych. Są autobusy i rowery... 12:39, 25.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Zenek  MZenek M

0 0

Gosciu co ty tanczysz na tym zdjeciu? 14:20, 25.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone