Zamknij
REKLAMA

Zobacz, jak wyglądał Włocławek ponad 200 lat temu

14:50, 23.03.2017 | .
Skomentuj Fragment planu Włocławka z 1787 roku.
REKLAMA

W internetowym serwisie Stare Plany Miast można zobaczyć, jak zmieniał się Włocławek na przestrzeni wieków. Wszystko dzięki zamieszczonym tam mapom z różnych okresów historycznych.

Celem twórców dostępnego w internecie projektu jest zebranie jak największej ilości archiwalnych planów polskich miast oraz zdjęć lotniczych i udostępnienie ich jako nakładki na Mapy Google, pozwalającej na porównywanie ich ze stanem aktualnym.

Obecnie w serwisie Stare Plany Miast dostępnych jest 25 historycznych map Włocławka. Dzięki temu możemy zobaczyć, jak przed wiekami wyglądała sieć ulic i jak duży był obszar naszego miasta. Najstarsza opublikowana mapa pochodzi z 1787 roku.

Zamieszczone w serwisie materiały pochodzą np. z zasobów Archiwum Akt Dawnych, zbioru niemieckich map wojskowych czy "Ilustrowanego przewodnika po Włocławku". Więcej na www.stareplanymiast.pl

Oferta portalu skierowana jest przede wszystkim do pasjonatów historii miasta, którzy dowiedzą się gdzie we Włocławku znajdowała się np. cerkiew prawosławna rozebrana w okresie XX-lecia międzywojennego czy kamienice, które wyburzono na początku II wojny światowej.

Jego obsługa jest prosta. Wystarczy kliknąć w interesującą nas historyczną mapę, a zostaniemy przeniesieni do serwisu Maps Google, gdzie dzięki nakładce z możliwością regulacji przezroczystości zobaczymy, jak dany obszar zmieniał się na przestrzeni wieków.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


jarmar to idiotajarmar to idiota

4 1

jarmar, znikaj z tego świata 19:09, 23.03.2017


REKLAMA
0%