Fotografia z widokiem Włocławka od strony południowo-zachodniej. Pochodzi z lat 90. XIX wieku.
Na pierwszym planie fabryka fajansu Józefa Teichfelda i Ludwika Asterbluma przy ul. Żelaznej, obecnie Tadeusza Kościuszki.
W tle widoczna sylwetka katedry, kościoła ewangelicko-augsburskiego oraz zespół klasztorny oo. Franciszkanów-Reformatów.
Autor zdjęcia nieznany.
[DAWNY]1545904051225[/DAWNY]
Obecnie fotografia znajduje się w zbiorach Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku. Jest eksponowana w Muzeum Historii Włocławka.
Więcej widoków dawnego Włocławka zobaczycie w naszym dziale Włocławek z Dawnych Lat oraz odwiedzając Muzeum Historii Włocławka przy ul. Szpichlernej 19.
Amalia20:49, 31.08.2019
Ciekawe czy są ma ktoś zdjęcia pracowników z fabryki
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddwloclawek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Zaskoczyli całą Polskę! Młodzi koszykarze z Włocławka
Gimnazjum nr 3 w 2009r. Było w TOP16 najlepszych szkół w Polsce i jakoś wielkiego rozgłosu nie było. Wręcz nauczyciele musieli się prosić sponsorów, by wsparli wyjazd do Radomia, w którym odbywały się finały. ( w tym zespole było dwóch zawodników, którzy później zadebiutowali w Anwilu 😉 )
Historia
23:25, 2025-06-17
Młody włocławianin nagrodzony za walkę z hejtem
Czy w takim razie zamknięta zostanie fabryka trollingu produkująca jad soku z buraka ?
re Pytanie
23:13, 2025-06-17
Ceny paliw znów pójdą w górę?
Uśmiechnięta PO-lska ❤️
❤️❤️❤️❤️❤️
23:09, 2025-06-17
Miliony, nowoczesność i miejsca pracy. Sika buduje potę
Myślę że trwanie w głupocie propagandy KOlesi POmoże wam w egzystencji nędzy i ubóstwa jakie zbliża się nieuchronnie.
do Jaan
21:53, 2025-06-17
0 0
owszem