Włocławscy policjanci po raz kolejny zorganizowali Przeglądu Spektakli Profilaktycznych, podczas którego młodzież z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych zaprezentowała przedstawienia dotyczące szkodliwości różnego rodzaju używek. Poza młodzieżą na scenie wystąpiła również policyjna maskotka. Polfin pokazał, że mundurowi potrafią rozkręcić imprezę.
W przeglądzie wzięło udział pięć zespołów ze szkół z Włocławka i terenu powiatu włocławskiego. Każdy przygotował autorskie przedstawienie dotyczące szkodliwości uzależnień. Organizatorzy liczyli, że praca nad sztukami będzie dobrą okazją, aby młodzież w niebanalny sposób zdobyła wiedzę o zagrożeniach uzależnieniami, a także wypowiedziała się na ich temat.
- Komenda Miejska Policji we Włocławku od kilku już lat realizuje działania profilaktyczne w zakresie Przeglądu Spektakli Profilaktycznych. To już VII edycja, której hasłem przewodnim jest „Zawsze znajdzie się odpowiednia filozofia do braku odwagi” - mówi nadkom. Małgorzata Marczak z KMP Włocławek.
Jury przyznało Grand Prix przeglądu grupie Ocaleni z Zespołu Szkół w Lubrańcu. Nagrodę publiczności zdobył natomiast zespół Fotoplastikon z włocławskiego Zespołu Szkół nr 3.
Zanim jednak młodzież poznała werdykt jurorów, na scenie pojawił się Polfin, maskotka kujawsko-pomorskiej policji. Zwierzak najpierw opowiedział uczniom o szkodliwości używek, a następnie udowodnił im, że wcale nie trzeba pić alkoholu i brać dopalaczy, żeby dobrze się bawić. Jak to zrobił? Zobaczcie sami!
[WIDEO]66[/WIDEO]
Gienia15:36, 22.03.2017
Ale jazda!Policja najlepsza:)
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddwloclawek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Na kogo zagłosujesz w wyborach na prezydenta?
*%#)!& włocławscy na trzaskowskiego będą głosować tragedia
unikas
21:37, 2025-05-13
Włocławskie szkoły czekają na ósmoklasistów
A gdzie profil stop heyt?
Córka sb
21:27, 2025-05-13
Na kogo zagłosujesz w wyborach na prezydenta?
TYLKO RAFAŁ TRZASKOWSKI NA PREZYDENTA. Mury pałacu już ledwie dzierżą błazna, alfonsa, wykidajły, oszusta, już by nie zniosły. UŁASKAWIEŃ NIE BĘDZIE, Q.RWY, NIETOPERZE, CIETRZEWIE. Gdyby to było możliwe cały P.i S. widziałbym na galerach lub w Gujanie Francuskiej.
Lala20
21:25, 2025-05-13
Na kogo zagłosujesz w wyborach na prezydenta?
Nie ma mocnego na Trzaskowskiego 👍💪❤️🇵🇱
Gość 👌
21:25, 2025-05-13
2 0
Nstępną imprezę rozkręci... Straż Miejska