Internauci zawiedli się na reprezentacji biało-czerwonych? "Anwil by to nadrobił"

12:20, 20.06.2018 Ł.D. Aktualizacja: 16:20, 20.06.2018
Skomentuj Komentarze dotyczące meczu oraz zdjęcia i memy można znaleźć w internecie. fot. depositphotos.com, facebook.com Komentarze dotyczące meczu oraz zdjęcia i memy można znaleźć w internecie. fot. depositphotos.com, facebook.com

Włocławianie tłumnie oddali się piłkarskim emocjom i we wtorkowe popołudnie śledzili zmagania piłkarzy reprezentacji Polski w meczu z Senegalem. Mimo pokładanych nadziei, mecz zakończył się porażką naszej drużyny.

Drużyna kierowana przez Adama Nawałkę przegrała 1:2 po samobójczym golu Thiago Cionka i trafieniu M'Baye Nianga. Honorową bramkę dla biało-czerwonych zdobył Grzegorz Krychowiak.

Sam mecz, który rozpoczął się o godz. 17, zgromadził przed telewizorami dziesiątki tysięcy włocławian. Na ulicach zrobiło się pusto, w marketach widać było, że klientów jest dużo mniej niż zwykle.

[ZT]29728[/ZT]

Pojedynek z Senegalem oglądaliśmy zarówno w domach, jak i pubach czy restauracjach, działających na terenie miasta. We wtorkowe popołudnie nasz fotoreporter odwiedził Browar Loft Music & Pub oraz Pałac Bursztynowy, gdzie mecz wyświetlany był na dużym ekranie. Większość fanów ubrana była w biało-czerwone barwy, a emocji nie brakowało, choć z minuty na minutę entuzjazm opadał, co było odzwierciedleniem gry naszych piłkarzy.

Po zakończonym meczu, o rozczarowaniu kibiców przebiegiem meczu można było przeczytać w internecie. Na facebooku zaroiło się od opinii dotyczących zarówno wyniku, jak i gry naszych piłkarzy. Wszak nie jest tajemnicą, że Polska to kraj, w którym mieszka 38 milionów piłkarskich ekspertów.

- I znów to samo. Hańba wstyd - napisał pan Jakub na Facebooku tuż po zakończeniu meczu. Chwilę poźniej dodał: Brakuje Glika i nade wszystko Boruca. Koniec mistrzostw.

Choć większość kibiców w internecie nie kryła rozgoryczenia, to były też optymistyczne wpisy o zabarwieniu dość żartobliwym. I to jeszcze przed zakończeniem meczu. - Zostało 5 minut. Anwil by to nadrobił - napisał kilka minut przed godz. 19 były rzecznik prezydenta Włocławka Bartłomiej Kucharczyk, co spotkało się z pozytywnymi reakcjami osób, które przeczytały jego facebookowy wpis

W sieci szybko zaczęły pojawiać się także memy i zdjęcia, oddające atmosferę wśród kibiców znad Wisły.

Na redakcyjną skrzynkę DDWloclawek.pl otrzymaliśmy fotografię telewizora, który miał zostać wyrzucony po meczu z okna jednego z bloków na os. Południe. Szybko okazało się, że zdjęcie nie zostało wykonane u nas i krąży po wielu ogólnopolskich i lokalnych portalach. Mimo to, sądząc po reakcjach Internautów, doskonale oddało nastrój włocławian zawiedzionych wtorkowym meczem. Na wpis, który zamieściliśmy we wtorek po godz. 20 do tej pory zareagowało ponad 1300 internautów. Odnotowaliśmy też ponad 900 udostępnień.

Kolejny mecz biało-czerwonych już w niedzielę. Na stadionie w Kazaniu Polska zmierzy się z Kolumbią. Mecz, który rozpocznie się o godz. 20, będzie można oglądać m.in. w strefie kibica, która tego dnia zostanie zorganizowana na Zielonym Rynku.