Zamknij
REKLAMA

Każdy litr na wagę złota. Oddaj krew, pomóż ratować ich życie!

09:51, 09.05.2019 | B.N.
Skomentuj Inicjatorami akcji są pracownicy brzeskiej biblioteki Fot. Biblioteka Miejska w Brześciu
REKLAMA

Troje mieszkańców Brześcia Kujawskiego potrzebuje naszej pomocy. Każde z nich zmaga się z nowotworem, a do podjęcia walki potrzebuje krwi. W związku z tym, w najbliższą niedzielę (12 maja) na Skwerze Miejskim w Brześciu stanie ambulans krwiodawstwa. Na wszystkich uczestników akcji czekają słodkie upominki. 

Celem zbiórki jest pomoc znanym mieszkańcom Brześcia osobom:

Kasi Gorzyckiej – mamie dwóch dorastających chłopców, chorej na rzadką odmianę złośliwego nowotworu. Kasia od długiego czasu podejmuje heroiczną walkę o przeżycie, w tej chwili oczekując na dwie poważne operacje.

Tomkowi Michałowskiemu – byłego mieszkańca Brześcia Kujawskiego, taty dwóch dorastających chłopców, od kilku lat podejmującego walkę z nieoperacyjnym nowotworem jamy brzusznej, gdzie jedną z metod leczenia jest wykonywana kilka razy w miesiącu transfuzja krwi.

Kasi Smolińskiej – wieloletniej dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Brześciu Kujawskim, cenionej pedagog, niezwykle oddanej swojej pracy, od niedawna walczącej z nowotworem płuc.

 W godzinach 10:00 – 15:00 na Skwerze Miejskim w Brześciu Kujawskim stanie ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. W tym czasie będziemy mogli podzielić się tym, co mamy najcenniejsze – podarować potrzebującym swoją krew.

Akcja powstała z inicjatywy Biblioteki Miejskiej. 

- Wierzymy, że w trudnych chwilach, jako mieszkańcy Brześcia Kujawskiego, potrafimy się zjednoczyć i pomóc innym w walce o powrót do zdrowa – wyznają pracownice Biblioteki Publicznej w Brześciu Kujawskim, organizatorki niedzielnej akcji.

W podziękowaniu za wsparcie akcji, na wszystkich krwiodawców w brzeskiej Bibliotece będą czekać bony podarunkowego o wartości „słodkiego poczęstunku”. 

(B.N.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

Sprzedaj krewSprzedaj krew

2 4

U sąsiadów Niemców płacą za krew.A w Polsce żeby. 12:13, 09.05.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

NioNio

3 1

Żebry. 12:14, 09.05.2019


DawcaDawca

5 1

Nie na miejscu ten komentarz ... Tylko warto pamiętać że nie znasz dnia ani godziny a może Ty będziesz potrzebować krwi i może zdarzyć się tak że jej dla Ciebie zabraknie ... A kasa to nie wszystko 12:46, 09.05.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Dawca CzuczuDawca Czuczu

1 0

Podbijam! 06:30, 10.05.2019


REKLAMA