Zamknij
REKLAMA

Kultowe auto wróciło na włocławskie ulice!

12:20, 21.05.2019 | A.J
REKLAMA
Skomentuj
Kultowe auto jeździ po ulicach Włocławka. Fot. archiwum prywatne


Widzieliście już na miejskich drogach zielonego Fiata 126p? Odrestaurowane i  oklejone auto służy jako reklama jednej z włocławskich drukarni. Ma przyciągnąć nowych klientów, a przy okazji przypomnieć mieszkańcom czar tego kultowego przed laty samochodu. Ostatnie tego typu auto zjechało z z linii montażowej fabryki w Bielsku-Białej we wrześniu 2000 roku.

Od dwóch lat zielony "maluch" należy do Ryszarda Kisielewskiego. Włocławianin postanowił  wyremontować auto tak,  by zyskało nowy blask, a przy okazji służyło do celów promocyjnych. 

- W Polsce są dwa miliony "maluchów", mało kto tym jeździ, a moim celem jest to, by nim  jeździć i reklamować swoją  firmę – mówi pan Ryszard. 

Renowacją pojazdu zajął się Krystian Ruszkowski, który w rozmowie z DDWloclawek.pl przyznaje, że zakres prac był bardzo szeroki. Wszystko kosztowało kilka tysięcy złotych, a prace trwały dwa miesiące.

- Trzeba było rozebrać auto do karoserii, dostać się do podłogi, która wymagała napraw. Konieczne było też wyjęcie szyb oraz wymiana foteli. Te stare zastąpiono nowymi, ręcznie szytymi – podkreśla  pan Krystian.

Warto przypomnieć, że Fiat 126p przez wiele lat był jednym z najczęściej spotykanych samochodów na polski drogach i doczekał się wielu potocznych nazw, z których najpopularniejsza –maluch, stała się pod koniec produkcji tego modelu oficjalną nazwą. Łącznie zarówno w Polsce, jak i we Włoszech wyprodukowano prawie 5 milionów tych kultowych aut.

A czy wy kiedyś jeździliście kultowym "maluchem" ?

(A.J)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

Artykuł sponsorowanyArtykuł sponsorowany

11 0

Ciekawe ile dostaliście za reklamę firmy graficznej, bo jakoś tych reklam nie udało się przysłonić. 12:40, 21.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

CWCW

7 0

Trochę jeszcze tego po Włocławku jeździ i to ładniejszych, nie tak oklejonych.. Zwykła reklama, nic więcej... 13:02, 21.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Konto usunięteKonto usunięte

4 1

Podobno Trynkiewicz bardzo lubi maluchy. 13:54, 21.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BediBedi

1 1

Precz z komuną! Niech żyje wolna Polska !!! 00:12, 22.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone