Zamknij
REKLAMA

Przywraca młodość, leczy trądzik, autyzm, depresję. Tlenoterapia już we Włocławku!

00:00, 12.09.2019 | artykuł sponsorowany
Do zabiegu używany jest zestaw do terapii hiperbarycznej Hyper One. Fot. Hipermedico Włocławek

We Włocławku otwarto pierwszy gabinet tlenoterapii z komorą hiperbaryczną. Terapia tlenem wpływa pozytywnie na naszą kondycję psychofizyczną, wydolność organizmu, wygląd oraz jest skutecznym sposobem leczenia wielu chorób.

Tlenoterapia w komorze hiperbarycznej (w warunkach podwyższonego ciśnienia) to bezinwazyjna i bezpieczna a jednocześnie efektywna metodą dostarczania tlenu do wszystkich organów i tkanek organizmu. Polega na wdychaniu przez pacjenta czystego tlenu w warunkach nadciśnienia, wewnątrz specjalnego urządzenia, zwanego komorą hiperbaryczną.

Podczas zabiegu w komorze pacjent oddycha prawie 100-procentowym tlenem, który dzięki podwyższonemu ciśnieniu zostaje pozbawiony barier fizjologicznych i dociera nie tylko do krwinek, ale też do miejsc, do których w normalnych warunkach nie ma szans się przedostać. Stężenie tlenu zwiększa się również w układzie limfatycznym, płynie mózgowo-rdzeniowym i osoczu.  

Tlen pobudza naturalne mechanizmy regeneracyjne, wpływa na poprawę krążenia krwi oraz umożliwia lepsze dotlenienie wszystkich organów, w tym również chorych i źle ukrwionych obszarów ludzkiego ciała. Wpływa pozytywnie na naszą kondycję psychofizyczną, wydolność organizmu, wygląd oraz jest skutecznym sposobem leczenia wielu chorób. Tlenoterapia m.in. przedłuża młodość, przyśpiesza metabolizm, oczyszcza organizm, wspomaga gojenie ran. 

Tlenoterapia hiperbaryczna ma niezwykle korzystny wpływ na wspomaganie leczenia chorób obwodowego i ośrodkowego układu nerwowego. Jej wykorzystanie m.in. umożliwia naprawę i tworzenie nowych naczyń krwionośnych w mózgu. Poprawia stan pacjentów po udarze mózgu, cierpiących z powodu stwardnienia rozsianego, choroby Parkinsona, Alzheimera, a także pourazowego uszkodzenie mózgu. Dostarczany do organizmu tlen, ożywia uśpione neurony, pobudza i przywraca ich funkcjonowanie, a przy tym sukcesywnie uaktywnia pracę całego układu nerwowego. 

      

Na całym świecie wielką popularnością cieszy się stosowanie terapii hiperbatycznej u dzieci z autyzmem. W bardzo wielu przypadkach widocznie poprawia ona zdolności komunikowania się, zdolności poznawcze, koncentrację oraz polepsza rozumienie związków przyczynowo-skutkowych.

W wyniku stosowania tlenoterapii hiperbarycznej u osób z depresją następuje poprawa nastroju i ogólnego samopoczucia. Wyraźnie poprawia się metabolizm komórek nerwowych, pamięć, zdolność koncentracji dzięki czemu zmniejszają się dolegliwości wywołane chorobą  depresyjną.

Wspomaga również pracę serca i poprawia stan pacjentów cierpiących na choroby układu krążenia. W połączeniu z trapią kardiologiczną prowadzi do ograniczenia śmiertelności oraz obniżenia ryzyka poważnych powikłań chorobowych. 

Badania naukowe udowodniły skuteczność tlenoterapii hiperbarycznej w przypadku wielu chorób układu pokarmowego. Zastosowanie hiperbarycznej komory tlenowej staje się coraz bardziej popularne również w przypadku leczenia alergii.

Metoda ma też szerokie zastosowanie w dermatologii. W wyniku poprawy natlenienia tkanek następuje szybsze gojenie się różnych uszkodzeń skóry oraz odnowa i regeneracja tkanek nabłonkowych (trądzik, łuszczyca, stopa cukrzycowa, oparzenia, rana po cesarskim cięciu). Podczas zabiegów w komorze 8-krotnie zwiększa się ilość komórek macierzystych we krwi, dzięki czemu naturalna regeneracja przebiega znacznie szybciej. Zwalczane są bakterie i szkodliwe mikroorganizmy oraz sprawniej przebiega proces rozmnażania się komórek skóry w sytuacji przerwania jej ciągłości.

Zaobserwowano korzystny wpływ terapii hiperbarycznej na tkankę kostną, chrząstkę, struktury okołostawowe oraz mięśnie szkieletowe. Wykorzystanie tlenu hiperbarycznego w ortopedii i rehabilitacji pomaga uśmierzyć ból, zmniejszyć stan zapalny i wspomaga proces regeneracji uszkodzonych tkanek.

      

Z tlenoterapii hiperbarycznej korzystają sportowcy, gdyż znacząco zwiększa ona wydolność organizmu i przyśpiesza procesy regeneracyjne. Jest skuteczna w przypadku leczenia kontuzji, jako środek redukujący ból i obrzęki oraz powstrzymujący rozwój bakterii w miejscach urazu.

Sposób na przedłużenie młodości jest prosty - WIĘCEJ TLENU! Tlenoterapia hiperbaryczna wpływa na odmłodzenie organizmu, spowalnia procesy starzenia się skóry, wspomaga regenerację nabłonka i zmniejsza tempo procesów degeneracyjnych w ustroju. Znacznie przyspiesza też metabolizm. Co ciekawe, jeden zabieg w komorze hiperbarycznej pozwala spalić  aż 500 kcal!

W przypadku typowych dla ludzi starszych problemów z aparatem ruchowym niewydolnością układu krwionośnego, czy pokarmowego oraz chorób przewlekłych terapia hiperbaryczna jest bardzo slutecznym uzupełnieniem tradycyjnego leczenia. Statystyki wskazują, że osoby regularnie korzystające z zabiegów, żyją średnio o około 10 lat dłużej!

Gabinet tlenoterapii hiperbarycznej
ul. Wysoka 15b/7 Włocławek 
Tel. 733 60 90 70

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone