REKLAMA

Lisowska, Kaczorex i wiele innych atrakcji czeka w weekend

11:21, 13.01.2017 | N.CH
REKLAMA
Skomentuj
Rozpoczynający weekend przebiegnie pod znakiem WOŚP. Fot. archiwum DDWloclawek i mat. promoc.

W najbliższy weekend w całej Polsce zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Wydarzeń z tym związanych nie zabraknie we Włocławku i regionie. Sprawdziliśmy gdzie warto się wybrać.

W piątek o 17:00 warto być w fili miejskiej biblioteki w Browarze B. na promocji tomiku wierszy Darii Antoniny Maciejewskiej „Na imię mi indygo”. Autorka jest przedstawicielką młodego pokolenia włocławskich twórców. To laureatka I nagrody Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego “O Laur Arbuza” w Tomaszowie Mazowieckim. Wstęp jest wolny.

O 18:00 odbędzie się kolejny Deser z kulturą „Portugalia – Moje Fado”. Koncert zawiera melancholijne pieśni fado – gatunku muzycznego powstałego w XIX w. w biednych dzielnicach portowych Lizbony i innych miast Portugalii. Utwory te określane są także mianem „portugalskiego bluesa”. Wystąpi „Kinga Rataj Trio”. Deserowi towarzyszyć będzie portugalski poczęstunek i wystawa fotograficzna. Wstęp 20 zł.

O 20:00 w Pałacu Bursztynowym odbędzie się dancing. Zagra zespół muzyczny La Festa Duo. Rezerwacje pod nr tel. 54 2319100. Bilety 15 zł.

W sobotę o godz. 9:15 z przystanku autobusowego zlokalizowanego na ul. Wienieckiej przy Szpitalu Wojewódzkim wyruszy VII Rajd Prosto z Serca organizowany przez PTTK. Udział kosztuje 8 zł, a całkowity dochód z rajdu zasili konto WOŚP. Liczący 6 kilometrów spacer zakończy się na Stadionie Przylesie. Tam odbędą się również licytacje. 

O 17:00 warto wybrać się do Teatru Impresaryjnego na wyjątkowy wieczór w klimacie najpiękniejszych szlagierów polskiego kina przedwojennego w wykonaniu jednego z najpopularniejszych aktorów teatru, kina i telewizji – Tomasza Stockingera. Bilety 20-40 zł.

[ZT]23616[/ZT]

W tym samym czasie w Browarze B. rozpocznie się koncert "Podaj Serce". Zaprezentują się grupy taneczne centrum, a także Kaczorex.

Nie zabraknie również sportowych emocji. O 18:00 w Hali Mistrzów  Anwil Włocławek zagra z drużyną Polski Cukier Toruń.

Jak co roku, Rejs na Przystani włączył się w 25 Finał WOŚP. O 20:00 wystąpią między innymi: Arsenał, WWK, Protoplasta, Zachlapany Szczypior i Grzegorz Walczak.

O 21:00 Million będzie świętował swoje 5. urodziny. Wstęp 15 zł. 

W niedzielę o 9:30 na sali gimnastycznej ZS nr 4 odbędą się rozgrywki w ramach WLKA.

Od 10:00 ruszą atrakcje związane z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy we Włocławku [zobacz szczegóły].

[ZT]23568[/ZT]

O 13:00 w kościele p.w.Najświętszego Zbawiciela (ul. Reymonta) podczas koncertu kolęd zaśpiewa Chór Canto.

O 16:00 w Pałacu Bursztynowym podczas koncertu noworocznego wystąpi Chór Gospel "Credo". Podczas koncertu będą zbierane pieniądze na WOŚP. Wstęp wolny.

Równocześnie w Brzeskim Centrum Kultury wystąpią grupy działające w BCK: Dzieci Kujaw, Koło wokalne Gama oraz Młodzieżowa Orkiestra Dęta z grupą taneczną mażoretek. Zaprezentuję się też dzieci i młodzież ze szkół i przedszkoli  z terenu gminy. Odbędą się również dwa koncerty. Jeden to największe przeboje "Czerwonych gitar" zgrane przez zespół "Lubranieckie Gitary". Drugi to dawka dobrego bluesa i rocka, między innymi przeboje legendarnej grupy "Dżem", które zagra zespół PA.TO. Odbędą się również licytacje w ramach WOŚP. Na zakończenie o godzinie 20:00 zaplanowano światełko do nieba - pokaz fajerwerków na skwerze miejskim.

Atrakcje czekają również w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Izbicy Kujawskiej. Wszystko rozpocznie się o 16:00. W programie między innymi: występy artystyczne w wykonaniu uczniów izbickich szkół i sekcji MGOK; koncerty zespołów muzycznych oraz Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Izbicy Kujawskiej; pokazy ZUMBY, loteria fantowa dla dzieci oraz licytacje „orkiestrowych” gadżetów, a o 20:00 światełko do nieba.

Warto wybrać się również do Zespołu Szkół w Kruszynie. Od 13:00 wystąpi Selfie, Kruszynioki, Chłopaki z Elektryka, Orkiestra Dęta OSP Kruszyn, odbędzie się pokaz tańca szkoły PULS oraz Góreccy, wystąpi teatrzyk Kruszynka. Będzie można również wspólnie kolędować, wziąć udział w licytacjach. Na koniec pokaz sztucznych ogni.

Z kolei w Ciechocinku w Muszli Koncertowej od 16:30 koncerty zagrają: Złośnik, Juan Carlos Cano - zwycięzca The Voice od Poland z zespołem Enclose, Zdrowa woda oraz Skołowani.

W Choceniu impreza WOŚP odbędzie się w Choceńskim Centrum Kultury. Oficjalny początek o 14:00. Wystąpią dzieci oraz Śmiłowiónki. Zaplanowano pokazy umiejętności bokserskich, pierwszej pomocy, licytacje gadżetów. Gwiazdą wieczoru będzie Rafał "WINIU" Winiarski z Torunia. Nie zabraknie także światełka do nieba.

(N.CH)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

leoleo

2 2

Czy KOD-eraści od Kijowskiego też zbierają kasę do puszek na WOPŚ, jeżeli tak to trzeba na nich uważać. 10:44, 14.01.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone | 2017