REKLAMA

Szykuje się szalony weekend! Czeka kilkadziesiąt imprez

13:42, 19.05.2017 | .
REKLAMA
Skomentuj
Fot. archiwum DDWloclawek.pl

Turniej planszówkowy, koncerty, spektakle teatralne, Festiwal Baniek Mydlanych, a nawet Turniej Miast rozgrywany między Włocławkiem a Płockiem. To wszystko i wiele więcej czeka na włocławian w weekend.

W piątek o godz. 17:00 w Klubie Gier Planszowych Taktyk rozpoczną się Eliminacje Mistrzostw Polski w grę Domek. Autor najlepszego tytułowego domku awansuje bezpośrednio do finału Mistrzostw Polski w Gdańsku. Organizatorem mistrzostw jest wydawnictwo Rebel. Do tegorocznych rozgrywek przystąpiło 88 miast i miejscowości w całej Polsce.

Również o godz. 17:00 rozpocznie się kolejne spotkanie prezydenta z mieszkańcami Włocławka. Tym razem Marek Wojtkowski odwiedzi Śródmieście. Podczas spotkania w Gimnazjum nr 14 (pl. Staszica 1) omawiane będą m.in. budżet obywatelski, sprawy społeczne, inwestycyjne i inne kwestie, o których będą chcieli rozmawiać uczestnicy. Od godz. 17.00 będą się odbywały dyżury tematyczne pracowników urzędu i jednostek miejskich. O godz. 18.00 z mieszkańcami spotka się prezydent Marek Wojtkowski.

W Galerii Sztuki „Antresola” w CK Browar B. odbędzie się wernisaż wystawy prac Katarzyny Żukowskiej „Przenikanie”. Ekspozycja składa się z prac malarskich oraz szkła artystycznego. Początek wernisażu o godz. 18:00. Wstęp wolny.

Komendant Hufca ZHP Włocławek hm. Piotr Walburg zaprasza natomiast na 1. Koncert Charytatywny „Bądźmy pożyteczni”. Wstęp za symboliczne 15 zł wrzucone do puszki. Cały dochód będzie przeznaczony na stypendia dla instruktorów hufca oraz wyjazdy harcerskie. Początek koncertu, który odbędzie się w Teatrze Impresaryjnym, o godz. 19:00.

W piątek oraz w sobotę włocławianie będą mogli podziwiać występy Cyrku Variete Ohana. W programie zatytułowanym „Podróż dookoła świata” zobaczymy pokazy wielbłądów, lam , kóz, koni oraz akrobacje pod kopułą cyrku, ekwilibrystów, akrobatów i zabawnych komików. Gościnnie wystąpią w programie finaliści programu Mam Talent – 5 letnia Marcelinka i jej tata Robert. Pokazy sztuki cyrkowej będą odbywać się w piątek i sobotę o godz. 18:00.

Na piątkową noc klub Million szykuje dwie imprezy. Na main floorze będzie można poznać nowe oblicze piątkowych imprez z black & house music. Na Bulvarze natomiast odbędzie się impreza pod hasłem "tylko DENS ma SENS" z disco polo music.

Klub Moscato zaprasza z kolei na Ladies Night. Panie i studenci wchodzą za darmo. Pierwszych 50 osób po przekroczeniu progu lokalu zostanie uraczonych Welcome Shotem.

W sobotę sceną CK Browar B. zawładną młodzi tancerze z całej Polski. Wszystko za sprawą III Ogólnopolskich Konfrontacji Tańca Współczesnego CODA. Prezentacje konkursowe zaczną się o godz. 9:00 i potrwają do godzin popołudniowych.

O godz. 10:00 w CK Browar B rozpoczną się warsztaty Kujawski bukiet dla Mamy! Będzie to kolejne spotkanie w ramach cyklu „Z malowanej skrzyni”. Miłośniczki kultury ludowej pomogą uczestnikom wykonać barwne bukiety. Warsztatom będą towarzyszyć występy artystyczne Zespołu Pieśni i Tańca Kujawy.

Zespół Szkół Integracyjnych nr 1 organizuje Festyn Integracyjny "Bawmy się razem” między 10:00 a 15:00 na terenie boiska szkolnego na włocławian będzie czekać szereg atrakcji, m.in.: stoiska tematyczne, wesoła gra pokoleniowa, stoiska plastyczne, występy artystyczne, rozgrywki sportowe.

Na stadionie OSiR odbędzie się Miting O Uśmiech Dziecka. Do udziału zgłosiło się ok. 800 młodych sportowców. Zawody zostaną rozegrane zgodnie z przepisami PZLA. Początek o godz. 10:30.

Automobilklub Włocławski wraz z Płocką Strefą Klasyków weźmie udział w Turnieju Miast Włocławek-Płock w Nowym Duninowie. Podobny turniej odbył się 50 lat temu w 1967 r. i zakończył się remisem. Oprócz części motoryzacyjnej w postaci zlotu klasyków przygotowano konkurencje wodniackie, mecz piłki nożnej, mecz piłki siatkowej, oraz konkurs wiedzy historycznej. Start z parkingu pod mostem stalowym we Włocławku o godz 12:00. Do wyprawy mogą dołączyć wszyscy chętni.

O godz. 18:00 w Teatrze Impresaryjnym rozpocznie się spektakl „C'est la vie”. To muzyczny spektakl w wykonaniu warszawskiego Trio w obrotach, który pozwala pogodnie spojrzeć na świat. Poprzez teksty i melodie znanych piosenek opowiada o zwyczajnych dniach, ludzkich problemach i radościach.

W Muzeum Etnograficznym i Zbiorach Sztuki odbędzie się Noc Muzeów. Na uczestników czeka wiele atrakcji, m. in. zwiedzanie wystawy "Miasto-Ludzie-Rzeka. Przemiany na Wiśle we Włocławku w XIX-XX wieku" w Muzeum Etnograficznym i "Z gliny stworzone. Wystawa ze zbiorów Muzeum Ceramiki w Bolesławcu" w Zbiorach Sztuki, projekcje filmów, pokazy, konkursy, degustacje i możliwość zakupu regionalnych potraw. Wstęp wolny. Darmowe zwiedzanie będzie się odbywać od 19:00 do 23:00.

lub Moscato organizuje Oldschool Night by Dj Mikesz. Będzie to pierwsza impreza z cyklu Dwa Oblicza Moscato Club. Start o godz. 21:00.

Klub Milion zaprasza natomiast na imprezę, podczas której powstanie teledysk do nowej Produkcji Rafael Maur Gregor S ft. AlbinQ - „Dj Daj Cynk”. Tej nocy po raz pierwszy w tej części Polski będziecie można usłyszeć gościnnego seta w wykonaniu gwiazdy. Imprezę uwieczni team z Salem Design Studio. Niczym wisienka na torcie pojawią się dziewczyny z Ride Da Riddim. Początek o godz. 21:00.

W niedzielę w Galerii Sztuki Współczesnej odbędą się rodzinne warsztaty twórcze „Ptaki”. Warsztaty są inspirowane światem, mitologią i symboliką ptaków. Uczestnicy z różnych materiałów będą mogli stworzyć przestrzenną formę ptaka. Wszystkie powstałe okazy trafią do zaimprowizowanej w plenerze ptaszarni.

O godz. 11:00 w Teatrze Impresaryjnym odbędzie się kolejny z cyklu Niedzielnych Spektakli Familijnych. Tym razem będzie to „Kraina Czarów” na motywach „Alicji w krainie czarów” Lewisa Carrola.

Między 15:00 a 17:00 na terenie przy Międzyosiedlowym Basenie Miejskim odbędzie się Festiwal Baniek Mydlanych. O 17:00 w tym samym miejscu włocławianie będą natomiast mogli wziąć udział w Kolor Feście. Wstęp na obydwa wydarzenia jest bezpłatny.

Na scenie CK Browar B. wystąpi Stare Dobre Małżeństwo. Zespół zaśpiewa włocławskiej publiczności swoje największe przeboje. Początek o godz. 17:00.

Na zakończenie weekendu w Teatrze Impresaryjnym wystawione zostanie przedstawienie „Lilka, cud miłości”. Wystąpią: Paulina Holtz, Krystyna Tkacz, Magdalena Zawadzka i Joanna Żółkowska. Spektakl rozpocznie się o godz. 18:00.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone | 2017