Zamknij
REKLAMA

Co dzieje się w weekend? Pozostajemy w świątecznym klimacie

11:11, 04.01.2019 | G.S.
REKLAMA
Skomentuj
Orszak Trzech Króli w 2017 roku. Fot. O. Zachwieja

Pierwszy weekend stycznia upłynie pod znakiem koncertów noworocznych - odbędą się aż trzy. W niedzielę, w dniu Święta Trzech Króli tradycyjnie ulicami Włocławka przejdzie barwny Orszak Trzech Króli. 

Dziś (piątek 4 stycznia) o godz. 18.00 klub „Stara Remiza” przy ul. Żabiej zaprasza na koncert świąteczno-noworoczny zatytułowany: „Cicha noc” w wykonaniu zespołu „Bobrowiacy" z Bobrownik. Organizator koncertu informuje, że zespół na warsztat bierze utwory tradycyjne i ludowe, aby, dzięki odświeżonym aranżacjom, nie pozwolić im przycichnąć.

- Zapraszamy i gwarantujemy pełen emocji i wrażeń koncert najpiękniejszych kolęd i pastorałek w wykonaniu tych wspaniałych muzyków! - czytamy na stronie Browaru B. 

Za bilet zapłacimy 12 zł, posiadacze Karty Dużej Rodziny i Karty Seniora -10,20 zł. 

Świątecznych dźwięków będzie można też posłuchać jutro, w sobotę 5 stycznia. W Muzeum Diecezjalnym o godz. 19 rozpocznie się koncert kolęd w wykonaniu Magdaleny Grzechnik oraz chóru NieBo-Tak. Wstęp na koncert jest wolny.

Z kolei w niedzielę, 6 stycznia kolędy i pastorałki zabrzmią w klubie "Łęg" przy ul. Płockiej 246. Placówka zaprasza na Koncert Noworoczny Trzech Króli. W programie: kolędy w wykonaniu Klubu Seniora „Łęgowianie” i zespołu „Cantare”, pokazy taneczne zespołu „Orbita” i licytacja na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wstęp wolny.

W niedzielę, 6 stycznia, czyli  Uroczystość Objawienia Pańskiego popularnie zwaną Świętem Trzech Króli ulicami Włocławka ponownie przejdzie barwny Orszak Trzech Króli. Wydarzenie zwieńczy msza w katedrze, podczas której wierni będą dziękować za wpisanie świątyni na listę Pomników Historii.

Orszak wyruszy 6 stycznia o godz. 11:00 z pl. Wolności. Następnie skieruje się ul.3 Maja i Cyganką oraz pl. Kopernika na plac katedralny.

W południe w katedrze rozpocznie się uroczysta msza święta, którą odprawi ks. bp. Wiesława Mering. Organizatorzy informują, że po mszy na placu katedralnym na uczestników obchodów Święta Trzech Króli czeka niespodzianka.

(G.S.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone