Zamknij
REKLAMA

W sobotę warto odetchnąć świeżym powietrzem. Będzie się działo!

07:55, 21.09.2019 | B.N.
Skomentuj
Dzisiejszą sobotę warto spędzić na świeżym powietrzu. Fot. depositphotos
REKLAMA

Biegiem, truchtem, bądź spacerkiem - sobotnie (20 września) wydarzenia zachęcają do opuszczenia czterech katów i przemierzenia włocławskich ulic. W które części naszego miasta warto się dzisiaj wybrać?

Sobotnie wydarzenia we Włocławku rozpoczną się od cyklicznego parkrunu na Słodowie, czyli spotkania osób lubiących aktywnie spędzać czas, spacerując, chodząc z kijkami lub biegając. Może w nich wziąć udział każdy bez żadnej opłaty. Zbiórka o godz. 8:30, start o godz. 9:00. Do pokonania jak zwykle trasa o długości 5 km wiodąca przez wszystkie części włocławskiego parku.

O godz. 9:00 w Hali Sportowej Zespołu Szkół Technicznych rozpoczną się Mistrzostwa Włocławka w badmintonie. W turnieju weźmie udział ponad 40 badmintonistów z Włocławka i okolic. Turniej organizowany jest w ramach Grand Prix Województwa Kujawsko - Pomorskiego w Badmintonie.

W samo południe, w Centrum Kultury Browar B. zagoszczą muzyczni wirtuozi. Mowa o włocławskim gitarzyście, Adamie Palmie, wokaliście Dżemu, Macieju Balcarze oraz kompozytorze Krzesimirze Dębskim. Cała trójka poprowadzi warsztaty muzyczne, które odbywają się przy okazji Palma Festiwal. Finałem wydarzenia będzie niedzielny koncert z udziałem wspomnianych muzyków. 

Fundacja AriAri zaprasza do  fascynującej podróży w nieznane historie Włocławka przełomu XIX i XX wieku. Mieszkańców naszego miasta poprowadzi Tomasz Dzik. Pozwoli on poznać i upowszechnić mało znane, a ogromnie znaczące miejsca i historie lokalnego rozwoju gospodarczego. Uczestniczy wyruszą szlakiem tablic, wyróżniających w zabudowie miasta bardziej znaczące obiekty. Spacer przebiegać będzie trasą: Kościuszki - Plac Wolności - Słowackiego - Brzeska - Karnkowskiego - Plac Kopernika - 3 maja - Stary Rynek - Łęgska - Bechiego. Na wszystkich uczestników czekają mapki z trasą spaceru i niezapomniane wrażenia. Warto wziąć ze sobą aparaty fotograficzne, telefony i dyktafony. Spacerek rozpocznie się o godz. 16.00. Zbiórka przed gmachem PKO Bank Polski, u zbiegu ulic Okrzei i Kościuszki.

Dzisiaj swój finał będzie miał pierwszy włocławski WŁALK maraton. Inicjatywa polega na zebraniu przez mieszkańców pieczątek w trzech lokalizacjach rozrzuconych po całym mieście. Ważne, aby miejsca te odwiedzić pieszo, na rowerze lub korzystając z komunikacji miejskiej. Dla osób, które zbiorą wszystkie pieczątki, Urząd Miasta przygotował drobne upominki – które odebrać będzie można podczas niedzielnego koncertu „Pianino na ulicy”. Ten odbędzie się na częściowo zamkniętej ulicy Piwnej o godzinie 16:00.  

(B.N.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA