Zamknij
REKLAMA

Rodzinnie i na sportowo. Taka będzie niedziela we Włocławku

08:10, 27.09.2020 | M.O.
Skomentuj fot. Daniel Wiśniewski
REKLAMA

Niedziela będzie obfitowała w wiele wydarzeń kulturalnych i sportowych. Z takiej liczby wydarzeń z pewnością wybierzesz coś dla siebie.  Jak możesz spędzić dziś czas? Sprawdź. 

O godzinie 9:00 w hali Zespołu Szkół Technicznych o miano najlepszych badmintonistów w ramach IV Mistrzostw Włocławka będą walczyć dorośli zawodnicy. Przygotowano możliwość udziału w dziesięciu kategoriach. m.in. dla zawodników zaawansowanych i debiutantów. Przygotowano też kategorię, w której zostanie wyłoniony najlepszy mieszkaniec i mieszkanka Włocławka oraz najlepiej grający w badmintona nauczyciel.

O tej samej porze, na terenie Aeroklubu Włocławskiego w Kruszynie drugi dzień Mistrzostw Polski modeli samolotów na uwięzi. Loty konkursowe od godziny 9:00. Zakończenie imprezy i wręczenie medali ma odbyć się około godziny 16:00. 

W gmachu Zbiorów Sztuki we Włocławku, przy ul. Zamczej 10/12, już o 11:00 niezwykłe rodzinne wydarzenie pod hasłem "Nie tylko fajans”. Zajęcia będą polegały na wyjaśnieniu nazwy lavinit, techniki jego wytwarzania i przedmiotów, które z niego wykonywano. Rodzice wspólnie z dziećmi będą zdobić papierowe talerzyki w orientalne i antyczne wzory.  Ponadto będą „malować” na folii palcami dwiema technikami. 

W Hali Sportowo-Widowiskowej Ośrodka Sportu i Rekreacji dziś zakończenie Mistrzostwa Polski Juniorów w boksie olimpijskim. Walki finałowe od godziny 11:00.  

Na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji we Włocławku kolejne piłkarskie zmagania. Tym razem w ramach II ligi kobiet. Włocławska Akademia Piłkarska zmierzy się z Bielawianką Bielawa. Start pojedynku o 14:00. 

Mniej więcej o godzinie 17:40 w Brześciu Kujawski VIII Jesienny Koncert Organowy. Wydarzenie odbędzie się w brzeskiej farze tuż po zakończeniu mszy świetej. Tym razem na organach zagra Paweł Seligman. 

O 18:00 sezon teatralny dla dorosłych inauguruje Teatr Impresaryjny. Będzie to spektakl "Dancing retro". Wydarzenie skierowane jest do tych, którzy dobrze czują się w klimatach lat 20-lecia międzywojennego. W klimat widzów wprowadzi aktorka Teatru Polskiego w Warszawie Ewa Makomaska, której towarzyszyć będą Wojciech Puszek i Tomasz Bielski. 

O godzinie 19:00 w kościele ewangelicko-augsburskim przy ulicy Brzeskiej 20 we Włocławku kolejny koncert z ramach cyklu "3x Bach" Tym razem będzie to “Recital klawesynowo-skrzypcowy z tańcem”.

(M.O.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA