Zamknij
REKLAMA

Sobota we Włocławku i okolicach. Sprawdź, jakie imprezy zaplanowano na dzisiejszy dzień. Czekają sport i kultura

07.30, 26.02.2022 N.S.
Skomentuj Fot. W sobotę we Włocławku odbędą się m.in. warsztaty twórcze dla rodzin. Fot. archiwum DDWloclawek.pl
REKLAMA

Sobota (26.02.) we Włocławku i regionie przyniesie imprezy dla całych rodzin. Będzie historycznie, aktywnie i twórczo.

Włocławek

9:00 XXVII Rajd Powstania Styczniowego 

Wydarzenie organizowane przez Oddziałową Komisję Turystyki Pieszej O/Kujawskiego PTTK we Włocławku. Będzie to forma uczczenia 159. rocznicy wybuchu powstania styczniowego.

Trasa Rajdu będzie wiodła od Placu Wolności przez: Pl. Kopernika – Bulwary – Stary Rynek - ul. Bechiego - ul. Traugutta - Rondo Powstania Styczniowego do Cmentarza Komunalnego.

Obowiązywały wcześniejsze zapisy.

9:00 parkrun [Park na Słodowie]

Bieg/spacer na dystansie 5 km. Udział jest bezpłatny. Uczestnicy zarejestrowani na stronie parkrun mogą liczyć na pomiar czasu.

10:00  I Międzyparafialny Włocławski Turnieju Szachów Szybkich 2022  [Muzeum Diecezjalne]

 I Międzyparafialny Włocławski Turnieju Szachów Szybkich jest przeznaczony dla amatorów: dzieci, młodzieży i dorosłych. O godz. 10:00 rozpocznie się pierwsza runda zmagań.

11:00 Smoki z mojej wyobraźni – Rodzinne Warsztaty Twórcze [CK Browar B.]

Podczas spotkania uczestnicy poznają technikę malarstwa akrylowego, zabawią się kolorami i wycinanką, a na koniec stworzą niepowtarzalny obraz-kolaż.

Obowiązywały wcześniejsze zapisy.

Wystawy [czynne w godzinach otwarcia muzeów i CK Browar B.]:

Brześć Kuj.

18:00 Gala Wiedeńska [BCKiH Wahadło]

Podczas galowego wieczoru zabrzmią największe przeboje króla walca - Johanna Straussa, a także innych kompozytorów związanych z muzycznym Wiedniem. Nie zabraknie także popisowych arii z najsłynniejszych operetek "Zemsta nietoperza", "Baron cygański", "Wesoła Wdówka", "Noc w Wenecji", "Ptasznik z Tyrolu", "Wiedeńska Krew".

Publiczność usłyszy m.in.:, Arię Barinkaya "Wielka sława to żart", przebojowe i popisowo wykonywane "Brunetki, blondynki", czy arie i kuplety kapryśnej Adeli "Taki pan, jak pan", "W roli skromnego dziewczęcia", Duet wszech czasów "Usta milczą dusza śpiewa" czy polki "Grzmoty i błyskawice" i "Tritsch- Tratsch" w zabawnej choreografii baletu. Mile widziany na widowni będzie także kowal, który wcieli się w rolę perkusisty w zabawnej Polce z tym niezwykłym instrumentem.

Bilety wyprzedane.

Kalendarz imprez organizowanych we Włocławku i okolicach znajdziesz w dziale Co? Gdzie? Kiedy?.

 
(N.S.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

asaasa

0 1

jakie miasto takie atrakcje ,a co ma Brześć do Włocławka ? 09:16, 26.02.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Obiektywne spojrzeniObiektywne spojrzeni

1 1

Marek Wojtkowski otrzymał od sierpnia 2021 roku podwyżkę w wysokości 8000 zł tyle ile wynoszą dwie pensje robotnika, którzy pracują na pełen etat.

Czy ta podwyżka spowodowała, że zaczął wreszcie skupiać się tylko i wyłącznie na byciu prezydentem? Otóż nie nadal zasiada na 2 posadach, zajmując miejsce na uczelni, zaprzyjaźnionej do tego stopnia że wiele jego znajomych też ma podwójne a nawet potrójne posady uczelnia-UM-spolki miejskie, i zajmując stanowisko partyjne.

Dobrze, to może chociaż ukrócił zjawisko pozbywania się pracy prezydenta i robienia sobie mniej pracy - aż 3 zastępców prezydenta, aby uprawiać politykę, lans, i piastować dodatkowe posady. Otóż nadal ten stan trwa.

Co z włocławskim dziennikarstwem? Otóż siedzi cicho, albo wychwala jegomościa, albo unika trudnych tematów. Wy jesteście tak samo odpowiedzialni za ten stan, przez "przydupasow" powstał swoistą system finansowania urzędowo dziennikarstwa od reklam po pracę... 09:36, 26.02.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%