Zamknij
REKLAMA

Mama pisze poradnik. Teraz także w formie audiobooka

16:56, 19.12.2016 | K.F
Skomentuj
Aneta Rydz, fot. nadesłane
REKLAMA

Jako matka radzi sobie z dwójką dzieci i właśnie dlatego postanowiła, napisać poradnik dla innych mam. Już jest dostępna elektroniczna wersja „Mamo działaj!”.

Na co dzień boryka się z różnymi problemami, także - jak większość mam - z wychowaniem latorośli. Jednak ta rola okazała się nie przeszkodą, a inspiracją do działania. Tak powstał poradnik dla mam „Mamo działaj!”.

- Pomysł zrodził się już ponad rok temu – zdradza Aneta Rydz, autorka poradnika. - Zaczęło się od filmików, które nagrywałam i wrzucałam na Youtube. Odważyłam się, chciałam podzielić się swoimi doświadczeniami. Miałam potrzebę, żeby coś takiego zrobić, potrzebę pokazania, że nawet nie posiadając profesjonalnych narzędzi takich jak kamera, można coś zdziałać.

Jednak nie tylko potrzeba, ale i walka z samym sobą była wyzwaniem, bo mimo wielu zadań domowych, trzeba było wydobyć chęci, ale i systematyczność w działaniu. Jak podkreśla autorka, przygotowanie tego materiału dało jej wiarę we własne możliwości. Później przyszła refleksja, że może nagrania warto zebrać razem i wydać w formie książki. Tak też się stało.

- To nie jest książka, to bardziej poradnik. Chodziło mi o to, żeby dotknąć głębokich rzeczy, takich, o których zapominamy, w prosty sposób – dodaje autorka. - Dotykam tematów wiara, ale i innych wartości; jak motywacja, dążenie do celu. Chcę także pokazać, jak mądrze wykorzystać to, że dla własnych dzieci jesteśmy pierwszymi liderami i to, w jaki sposób się zachowujemy, jest dla nich drogowskazem.

W książce oprócz tekstu jest też miejsce na notatki, możemy więc wykorzystać puste strony, by zapisać własne przemyślenia czy pomysły. Pod każdą stroną znajdują się również kody QR, które przekierowują do konkretnych filmików.

Poradnik już zdążył wzbudzić zainteresowanie mam, ale okazało się, że wielu z nich brakuje zwyczajnie czasu na tradycyjną lekturę. Dlatego też powstała wersja dźwiękowa. Audiobook czyta Małgorzata Lewińska, aktorka, mama czwórki dzieci.

- Jesteśmy młodym start-upem, dlatego wystartowaliśmy na portalu crawdfoundingowym, by uzbierać pieniądze na wydanie audiobooka – mówi Aneta Rydz. - Trochę kosztowało to nerwów, ale w końcu się udało, zebraliśmy potrzebną kwotę.

Dziś audiobooka można kupić m.in na allegro. Warto też zajrzeć na profil facebookowy "Mamo działaj"

(K.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Wera Wera

0 0

Zróbmy możliwość skorzystania z rzeki Zglowiaczki.np. od Katedry do Wysokiej łódki .Kajaki...... 15:39, 28.03.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA