Zamknij
REKLAMA

Te statystyki szokują. Nie uwierzysz, ile małych dzieci jest co roku porzucanych w oknach życia!

12:43, 05.04.2017 | N.S
Skomentuj Każdego roku porzucanych jest ponad 800 dzieci. Fot. depositphotos
REKLAMA

Co 10 godzin w Polsce porzucane jest dziecko. Fundacja Gajusz chce nagłośnić te szokujące dane, uświadomić społeczeństwo i zapobiec kolejnym porzuceniom. Niedawno rozpoczęła kampanię #10godzin.

Każdego roku w szpitalach porzucanych jest ok. 800 noworodków. Dzieci są też zostawiane w tzw. oknach życia i innych miejscach, a w ekstremalnych przypadkach nawet na śmietnikach. Kiedy zsumuje się wszystkie statystyki, okazuje się, że co 10 godzin porzucane jest w Polsce jedno dziecko.

Fundacja Gajusz przeanalizowała sytuację i stwierdziła, że skoro skala zjawiska jest aż tak duża, sprawę trzeba nagłośnić. Pod koniec marca ruszyła kampania społeczna #10godzin. Składają się na nią spoty emitowane w ogólnopolskich oraz lokalnych telewizjach i rozgłośniach radiowych, w Internecie i środkach komunikacji miejskiej. Na billboardach oraz śmietnikach znajdujących się na terenie łódzkich spółdzielni mieszkaniowych pojawiły się również plakaty.

- Chcemy informować, uświadamiać i uwrażliwiać - na szeroką skalę, bo problem jest ogólnopolski, a nie lokalny! - czytamy na stronie poświęconej kampanii. - Celem kampanii #10godzin jest uświadomienie skali zjawiska porzuceń dzieci w Polsce oraz przyczynienie się do jej zmniejszenia poprzez informowanie rodzin w trudnej sytuacji życiowej o alternatywnych rozwiązaniach. Przygotowaliśmy dla nich wskazówki, w którym informujemy o możliwych formach wsparcia prawnego, psychologicznego czy materialnego. Zamierzamy wpływać na procedury i stan prawny w zakresie sprawowania opieki zastępczej nad niemowlętami.

[WIDEO]90[/WIDEO]

W akcję zaangażowało się wiele znanych postaci. Głosu do spotów użyczył aktor Wojciech Malajkat, który wraz z żoną wychowuje dwoje adoptowanych dzieci. Wspierają także m.in.: Magdalena Różczka, Artur Barciś, Paweł Tkaczyk, Małgorzata Kożuchowska oraz popularni blogerzy. Wszyscy zgodzili się wziąć udział w akcji "Co #10godzin" na Facebooku. Gwiazdy zamieszczają tam posty, mówiące o tym, co robią co 10 godzin.

[WIDEO]94[/WIDEO]

Więcej o kampanii #10godzin przeczytacie tutaj.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

sadystasadysta

4 10

do istotnej treści pod zdjęciem..."Co 10 godzin w Polsce porzucane jest dziecko. Fundacja Gajusz chce nagłośnić te szokujące dane, uświadomić społeczeństwo i zapobiec kolejnym porzuceniom....".
Jak to jest możliwe, według twierdzeń obecnego rządu i tzw. kościoła katolickiego Polska i Polacy to w ponad 90% katolicy. Skoro tak to dlaczego tak się dzieje?
Jeżeli katolicyzm oparty byłby na wartościach poszanowania i godności człowieka, w tym jak twierdzą rzekomi obrońcy od poczęcia do śmierci, to dlaczego dzieci są porzucane, zabijane i maltretowane przez te rodziny katolickie.
Jakie to wartości są przekazywane młodym ludziom na tzw. lekcjach religii? -
Czy na nich mówi się o godności i wartości człowieka, obserwując postawy i zachowania ludzi młodych na ulicach ich język i wzajemne odzywki, odnoszę wrażenie, że jest to towarzystwo zdeprawowane używające wulgaryzmów i nie mające do siebie szacunku i godności. Gdybym ja odezwał się w podobny sposób do swojej koleżanki, gdy byłem młody wyrazami w rozmowie na "K" i tym podobnie, potraktowano by mnie jak zwykłego prostaka z którym nie ma o czym rozmawiać, i nie byliśmy wówczas społeczeństwem katolickim, tylko normalnymi ludźmi mającymi do siebie wzajemny szacunek.
Jakie wartości prezentują obecnie rządzący?
Obserwujemy na co dzień w tej tzw. opcji partii katolickich z potężną domieszką fanatyzmu i nacjonalizmu, co sobą prezentują. zakłamanie fałsz i brak wartości moralnych i intelektualnych. Ludzi szerzących fanatyzm i defetyzm, z brakiem kultury i godności.
Podobnie do polityków i samorządowców zachowuje się większość kleru i tzw. katechetów, którzy podobno powinni być wzorcami moralnymi i pokazującymi wartości wiary i zachowania
Młodzi ludzie obserwują i biorą te przykłady, jak wzorce, już dosyć dawno temu ktoś taki jak A.F. Modrzewski powiedział ..." takie będą rzeczypospolite jakie młodzieży chowanie...", obecnie mamy już pierwsze wzorce, prezentowane na ulicach i życiu codziennym społeczeństwa katolickiego i jego efekty.
A tacy, z sortu gorszego patrzą i widzą, że wartości moralne mają za nic, a katolicyzm państwowy coraz mniej różni się od talibatu i najgorszych sfer społecznych. Brawo dobra zmiano tak trzymać dawać więcej pieniędzy, wspierać fundamentalistów a będzie coraz gorzej. 13:30, 05.04.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

******

9 1

Co za prostacki wywód! Filozofia wysokich lotów!Ledwie da się to przeczytać!Ale do rzeczy:pewnie na katechezie i w kościele uczy się złego skoro człowiek jest zdolny do pewnych czynów,tak wynika z twoich śmiesznych tez.Ano taka jest kondycja ludzi że w swej wolności mogą chodzić na religię i śpiewać w kościele i nadal grzeszyć.Niestety ty tej rzeczywistości nie rozumiesz. 15:46, 05.04.2017


KujawiakKujawiak

3 0

Porzucanie dzieci dzieci kojarzy mi się z jakąś zepsutą,brudną kolonią niewolników gdzie panuje jakaś czarna zaraza. 21:29, 05.04.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%