Zamknij
REKLAMA

Ruszył w podróż dookoła świata. Po drodze promuje... Włocławek!

15:00, 28.06.2018 | .
Skomentuj
Podczas podróży dookoła świata pan Tomasz postanowił promować Włocławek. Fot. Facebook/Tony Walker
REKLAMA

W wieku 50 lat sprzedał cały dobytek i wyruszył w podróż dookoła świata. Był już m .in. w Indiach, Tajlandii, Kanadzie i USA. Po drodze postanowił promować Włocławek. Jego podróż można śledzić w mediach społecznościowych i na YouTube.

Pan Tomasz, znany w sieci jako Tomy Walker to, jak sam o sobie pisze, „włocławianin sercem i duszą”. Przez 27 lat mieszkał w Paryżu, gdzie pracował dla francuskiej telewizji. W styczniu tego roku postanowił udać się w podróż dookoła świata i dokumentować ją na swoim kanale YouTube „Na wariata dookoła świata”.

- Miałem już dosyć wszystkiego. Kiedy mój syn stanął na nogi i zaczął funkcjonować w życiu samodzielnie, pomyślałem że teraz jest moje pięć minut. Sprzedałem mieszkanie w Paryżu, samochód i meble. Dziś mam plecak, komputer, kamerę go pro i aparat – mówi podróżnik. – Mam też firmę w IT i zarabiam troszeczkę pieniędzy. Zarządzam nią przez internet. To nowa forma pracy - digital nomads. Jest nas mnóstwo, szczególnie na plażach Tajlandii czy Kambodży.

Podróż Tomy'ego Walkera zaczęła się dokładnie 28 stycznia 2018 roku, kiedy wsiadł do samolotu do Indii. To tam zaczęła się jego wielka przygoda. Następnie poznawał Malezję, Tajlandię, Kanadę i Quebec. W końcu dotarł do USA.

- Największe wrażenie zrobił na mnie Wielki Kanion. Pojawi się w następnym odcinku mojego programu. Zszedłem do niego i spałem jedną noc pod gołym niebem. Kuala Lumpur też zrobiło na mnie wielkie wrażenie. Podobnie Nowy Jork i jeszcze kilka innych miejsc. Najbardziej zwiodłem się w Kanadzie. Tam przez tysiące kilometrów nie ma nic – relacjonuje pan Tomasz.

W czasie swojej wyprawy podróżnik zaczął promować Włocławek, pozując do zdjęć z kartką z napisem „#pokochaj Włocławek”. Fotografował się z nią m. in. w Las Vegas i na tle wspomnianego Wielkiego Kanionu.

- Promuję moje miasto, bo je po prostu lubię. Lubię otaczające je lasy – wyjaśnia Tomy Walker. – Włocławianie nie doceniają tego miasta, a szkoda.

[WIDEO]883[/WIDEO]

Pan Tomasz zdradził nam, że myśli o tym, by na starość zamieszkać we Włocławku. Przed wyjazdem spędził w stolicy Kujaw pół roku i bardzo dobrze wspomina ten czas.

Na razie jednak podróżnik skupia się na kolejnych zakątkach świata, które zamierza odwiedzić. We wtorek wieczorem (26.06.) opuszczał Monument Walley w USA i skierował się w kierunku Arches National Park. Następnie zamierza pojechać do Parku Narodowego Yellowstone, w którym znajdują się słynne gejzery, gorące źródła i wulkany błotne oraz zobaczyć legendarną, kalifornijską Dolinę Śmierci. Po zwiedzeniu tych zakątków przeniesie się do Ameryki Południowej, by zwiedzić Argentynę i Boliwię, zobaczyć Machu Picchu w Peru i przepłynąć się po Amazonce. Po przejechaniu dwóch Ameryk, skieruje się przez Mongolię i Rosję do Polski.

Na swoim kanale YouTube włocławianin zamieścił w już 18 filmów z podróży i właśnie pracuje nad kolejnym. Na jego fanpage'u na Facebooku można znaleźć również mnóstwo zdjęć oraz mapy zwiedzanych państw i kontynentów.

[WIDEO]877[/WIDEO]

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (8)

kto wie...kto wie...

7 4

Ta promocja Włocławka jest chyba dużo tańsza, niż koszykowa...? :) 15:07, 28.06.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

HahahaHahaha

5 6

Serio? Pokochaj Włocławek? Serio? Serio?! 16:00, 28.06.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ojejojej

10 10

Ale się uśmiałem. Gościu tak pisze bo we Włocławku nie mieszka Kto może niech ucieka z tego bagna. Znalazł sobie sposób na promocję tylko czemu cwaniak mieszkał 27 lat w Paryżu a nie we Włocławku ? Pytam się czemu jak we Włocławku jest tak wspaniale ? 16:39, 28.06.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Robcio Robcio

15 1

serioo ?? facet chociaz probuje cos zrobic dla Wlocka a wy go za morde i wdol wstyd mi za was
wstyd 17:26, 28.06.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WłocławWłocław

14 0

Ludzie ogarnijta się! Trzeba mieć jaja, żeby wszystko sprzedać i ruszyć w nieznane! Podziwiam i będę kibicował na Twoim kanale na YT 18:01, 28.06.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KRZYCHU RODZYNKRZYCHU RODZYN

0 5

WYJAZD MI STĄD!!! 18:54, 28.06.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MajsterMajster

10 0

Szacunek panie Tomaszu i powodzenia! 20:06, 28.06.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MatkaMatka

5 0

Powodzenia w dalszej podrozy ???? 18:31, 29.06.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA