Zamknij
REKLAMA

Burza po materiale o "Don Stanislao". Która twarz kardynała Dziwisza jest prawdziwa?

13:58, 10.11.2020 | red
Skomentuj fot. screen z filmu TVN24
REKLAMA

Nie milkną echa reportażu Marcina Gutowskiego zrealizowanego dla programu "Czarno na białym" TVN24. Film "Don Stanislao. Druga twarz kardynała Dziwisza" ujawnił kulisy nieznanej dotąd działalności kardynała Stanisława Dziwisza, osobistego sekretarza Jana Pawła II. Kardynał Dziwisz wydał w tej sprawie oświadczenie.

Wczoraj o godzinie 20:30 w programie "Czarny na białym" wyemitowany został dokument przygotowany przez reportera TVN24 Marcina Gutowskiego na temat kardynała Stanisława Dziwisza. 

Głównym tematem materiału są skandale seksualne, o których wiedzieć miał kardynał Dziwisz, a także łapówki za prywatne audiencje i handel kościelnymi urzędami. 

Był to zapis rozmów przeprowadzonych z ofiarami księży pedofilów, a także dziennikarzami badającymi te tematy zarówno w Polsce jak i za granicą. W dokumencie głos zabrał m.in. ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, który nie szczędził cierpkich słów pod adresem kardynała. 

Ks. Isakowicz-Zaleski mówił wprost: "kardynał miał ogromną wiedzę i nic z nią nie zrobił, księża, którzy byli oskarżeni o pedofilię nie zostali odsunięci od pracy, jakby się nic nie stało".

Po emisji programu w mediach społecznościowych roiło się od komentarzy na ten temat. Głos w sprawie zabrał m.in publicysta katolicki Tomasz Terlikowski 

O rozwianie wątpliwości, które zrodziły się wokół materiału i kardynała Dziwisza apelował przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki

- Mam nadzieję, że wszelkie wątpliwości, zaprezentowane w reportażu "Don Stanislao. Druga twarz kardynała Dziwisza", zostaną wyjaśnione - oświadczył.

Na film TVN24 zareagował także sam kardynał Stanisław Dziwisz. W poniedziałek, przed emisją dokumentu, wydał w tej sprawie specjalne oświadczenie. 

- Ponawiam propozycję, by sprawami oceny działań podjętych przez stronę kościelną w kwestiach poruszanych w filmie TVN24 "Don Stanislao" zajęła się niezależna komisja – apelował w oświadczeniu przekazanym PAP.

Ponadto kardynał deklarował gotowość do współpracy z taką komisją.

A jakie jest wasze zdanie na ten temat? Oglądaliście dokument? Podzielcie się swoją opinią.

(red)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

IomIom

2 3

Atak lewicy i ko ciąg dalszy 18:02, 14.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

EkinEkin

2 3

Kościół przetrwał 2000 lat i przetrwa kolejne 2000 bo opiera się nie na ludziach a na wierze 18:04, 14.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kozioł ofiarnykozioł ofiarny

2 1

Może wreszcie zajmijcie się Włocławkiem. To, że kler to cyrk to wiadomo, ale nie rozgrzesza to obecnych władz miasta z bycia ciemnogrodem w sferze inwestycji na miarę miasta i nowoczesnych rozwiązań, jak i nowych, pozytywnych miejsc pracy, nie jakiś w spalarniach słomy czy odpadów medycznych. 13:08, 19.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%