Zamknij
REKLAMA

Jest więźniem własnego domu! "To przez te dziewięć schodów"

12:00, 15.11.2020 | M.O.
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne fot. Michał Osiecki
REKLAMA

Jest więźniem własnego domu, bez pomocy dobrych ludzi nie może opuścić mieszkania ani do niego wrócić. Włocławianin Sebastian Drabek by odzyskać wolność i usamodzielnić się potrzebuje specjalistycznej platformy. Trwa zbiórka na brakującą część środków.

Sebastian Drabek ma 42 lata, choruje połowę swojego życia. Mimo ciągłego leczenia choroba jest jednak krok przed nim.  

- W  2017 roku mój przeciwnik ostatecznie zmusił mnie do tego, bym na stałe usiadł na wózku inwalidzkim. I ten moment był początkiem mojego nowego życia. Życia, w którym stale muszę prosić o pomoc. Także dzisiaj, by nie stać się więźniem własnego domu - mówi. 

Mężczyznę od samodzielności dzieli... dziewięć schodów. To właśnie one zrobiły z włocławianina więźnia. Nie może sam się poruszać, więc potrzebna jest mu pomoc drugiej osoby. 

- To przez te 9 schodów codziennie chowam w kąt moją dumę i proszę o pomoc. A jeśli nikt akurat nie może mi pomóc? Albo kolejny dzień uwięziony jestem w domu, albo błąkam się po mieście do momentu, kiedy pojawi się ktoś, kto pomoże mi wrócić do swoich 4 ścian - opisuje swój dramat na portalu siepomaga.pl. 

Aby odzyskać wolność i namiastkę dawnego życia potrzebna jest specjalistyczna platforma, która powoli mu poruszać się po schodach. 

- Mimo znacznego dofinansowania nie stać mnie na zakupienie specjalistycznej platformy. Muszę zebrać brakujące środki do 30 listopada. Po tym czasie nie będzie możliwości dokończenia formalności, które są ustalone na 15 grudnia. Jeśli nie zdążę, stracę swoją szansę - apeluje włocławianin. 

Do zakończenia zbiórki nie zostało już wiele. Potrzeba nieco ponad tysiąca złotych. 

Zbiórkę można wesprzeć TUTAJ

(M.O.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

Świetnie!Świetnie!

9 1

Już jest! Brawo ludzie! 14:54, 15.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

!!!!!!!!!!!!

1 0

Ten przykład pokazuje ilu niepełnosprawnych jest więźniami we własnym mieszkaniu w bloku ze względu na tzw bariery architektoniczne czyli po prostu schody i nikt tego nie nagłaśnia , nie szuka rozwiązania systemowego . 08:43, 17.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

pomocnnypomocnny

1 0

A może WOT pomoże, przecież nie mają się z kim bić. 23:09, 30.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%