Zamknij
REKLAMA

"Słowa trafiały w nas niczym pociski". Od tej operacji zależy życie małej Ingi

15:29, 11.10.2021 | .
Skomentuj Inga Masztakowska urodziła się z poważną wadą serca. Fot. siepomaga.pl/serduszko-ingi
REKLAMA

W tę akcję jest zaangażowany cały Włocławek. Rodzice małej Ingi zbierają pieniądze na operację serca w Niemczech, od której zależy życie ich córki.

Urodziła się ze złożoną i poważną wadą serca. Choć 23-miesięczna Inga, mimo tak młodego wieku, ma za sobą już dwie trudne operacje, ta najważniejsza jeszcze przed nią.

To jedyna szansa dla Ingi, której serduszko może przestać bić w każdej chwili! Prosimy, usłyszcie nasze dramatyczne wołanie o pomoc...

apelują rodzice dziecka na stronie zbiórki.

Komplikacje

Inga tuż po urodzeniu wymagała szybkiej operacji serca. Na drodze stanęły dwie przeszkody: wcześniactwo i niska waga. Zabiegł mógł być przeprowadzony dopiero wtedy, kiedy waga dziecka przekroczy trzy kilogramy.

Słowa, które słyszeliśmy wtedy od lekarzy trafiały w nas niczym pociski wystrzelone z pistoletu... Trudno opisać słowami to, co czuje rodzic, kiedy dowiaduje się, że jego dziecko jest tak poważnie chore... Serce po prostu pęka na pół – wspominają rodzice Ingi.

Rodzice dziewczynki zdecydowali się szukać pomocy lekarzy za granicą, by zmaksymalizować szansę na udane leczenie.

Dotychczas Inga leczona była w Łodzi, jednak zdecydowaliśmy, że ostatnia zaplanowana operacja odbędzie się w Klinice Uniwersyteckiej w Munster. Doświadczenia tamtejszych lekarzy w korygowaniu serc jednokomorowych oraz zdecydowanie większa szansa na zabieg w planowym i optymalnym dla Ingi terminie sprawiły, że nasza decyzja mogła być tylko jedna... – tłumaczą rodzice Ingi.

Jak można pomóc Indze?

Rodzice Ingi założyli zbiórkę, na którą można wpłacać pieniądze. Do tej pory zrobiło to już 700 osób. Zebrano ponad 84 tys. zł. To jednak niecała połowa sumy potrzebnej na leczenie w Niemczech.

Są także specjalne licytacje na otwartej grupie facebookowej, gdzie każdy, kto chce pomóc, może wystawić na sprzedaż przedmiot czy usługę lub samemu coś kupić. Każda zebrana złotówka to krok do przodu w leczeniu małej Ingi.

Zebrana kwota pokryje koszty operacji w Niemczech, zakup aparatu do pomiaru INR oraz pobyt dziewczynki w szpitalu.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%