Zamknij
REKLAMA

Z tych włocławian możemy być dumni! Za co otrzymali wyróżnienia od marszałka?

Kamil Kazimierczyk Kamil Kazimierczyk 15.00, 19.06.2022 . Aktualizacja: 12.12, 21.06.2022
Skomentuj Laureaci Nagród Marszałka w m.in w kategorii „Gospodarka”. Fot. Szymon Zdziebło
REKLAMA

Włocławek może być dumny z tych osób, firm oraz stowarzyszeń. Pięć osób oraz trzy organizacje odebrały od marszałka województwa kujawsko-pomorskiego Piotra Całbeckiego nagrody oraz wyróżnienia za szczególnie osiągnięcia dla regionu. 

W Toruniu zostały wręczone specjalne nagrody za przedsięwzięcia w trzynastu obszarach takich jak działalność publiczna, społeczna i gospodarcza za lata 2020 oraz 2021. 

To wielka wartość, że w Kujawsko-Pomorskiem potrafimy współdziałać i motywować się do pracy, która owocuje tak wspaniałymi dziełami i inicjatywami. Ich autorami są postaci wielkiego formatu, aktywni, godni naśladowania, rozsławiający nasz region w szerokim świecie

- mówił Piotr Całbecki, marszałek województwa. 

Kto z Włocławka został wyróżniony? 

Gospodarka

Grupa Renex otrzymała nagrodę w kategorii gospodarka. Firma opracowała robota lakierującego REECO, którego zastosowanie pozwala na zautomatyzowanie etapu produkcyjnego oraz dodatkowo na optymalizację produkcji urządzeń z obszaru elektroniki, automatyki oraz robotyki. 

Edukacja

Wyróżnienie za aktywność na rzecz dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami otrzymała Ewa Fol. To dyrektorka Zespołu Szkół nr 3 im. Marii Grzegorzewskiej we Włocławku. Kapituła zwróciła też uwagę na przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu OzN oraz podejmowanie działań na skalę ogólnopolską, które propagują świadomość na temat praw i potrzeb osób z niepełnosprawnościami. 

Ochrona środowiska naturalnego

Wyróżnienie za zastosowanie nowoczesnych i ciekawych rozwiązań promocji i edukacji ekologicznej trafiło do Włocławskiego Centrum Edukacji Ekologicznej. Doceniono pracę w czasie pandemii, która zaowocowała stworzeniem m.in wirtualnych ścieżek edukacyjnych i platformy e-learningowej. 

Działalność społeczna i zaangażowanie na rzecz drugiego człowieka

Nagrodę w tej kategorii otrzymało Stowarzyszenie "Amazonki".  Kapituła przyznała je za realizację projektów oraz programów skierowanych do kobiet po mastektomii.

Sport

W kategorii sport do Włocławka powędrowały dwa wyróżnienia. Pierwsze z nich odebrał Marian Nowakowski, trener lekkoatletyki związany z klubem Vectra Włocławek za organizację prestiżowych imprez w naszym mieście oraz w Toruniu. Drugie wyróżnienie powędrowało do Romana Konopczyńskiego, trenera koszykówki za całokształt działalności szkoleniowej i propagowanie sportu i zdrowego stylu życia. 

Promocja województwa

Wyróżnienie za promocję województwa trafiło do Katarzyny i Wiesława Rafalskich z Radia HIT za szczególnie realizowanie misji informacyjnej i poszerzanie grona słuchaczy od 25 lat. 

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (4)

Dziwne... Dziwne...

9 2

A redakcji ddwloclawek.pl nie przyznali żadnej nagrody? Za strefę premium czy na najlepszej jakości dziennikarstwo w pisaniu w języku polskim. 17:18, 19.06.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

re re

4 0

dd otrzymuje stałe nagrody z działu propagandy UM Włocławek .... 18:59, 21.06.2022


DawdKDawdK

12 1

A Pan marek.w choć wyróżnienia nie otrzymał? Osiągnięcia ma wielkie: nieszczenie degradowanie miasta, największe dziury w drogach czy ogromny przerost zatrudnienia w UM?!? 19:48, 19.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

  maryjan. maryjan.

7 1

Jak kot spada na cztery łapy w wiadomym całokształcie. 20:24, 19.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%