REKLAMA

To będzie deszczowa wiosna? Sprawdź prognozę

08:56, 20.03.2017 | Rafał Maszewski, synoptyk
REKLAMA
Skomentuj
Coraz częściej do Włocławka napływać będzie nieco cieplejsze powietrze. Fot. depositphotos.com

W rozpoczynającym się tygodniu będziemy mieć do czynienia z pogodą typową dla marca, ale temperatura coraz częściej będzie przekraczać 10 stopni. Na eksplozję prawdziwej wiosny jeszcze musimy nieco poczekać.

Coraz częściej do Włocławka napływać będzie nieco cieplejsze powietrze, ale mimo to wielu z nas temperatura nie zachwyci. Popołudniami powinna ona nieznacznie przekraczać 10 stopni (maksymalnie do około 11-12 stopni), niewykluczone, że któregoś dnia osiągnie 13 stopni. 

Najbardziej wiosenny powinien być kolejny poniedziałek, kiedy to temperatura może przekroczyć 14 stopni. W ciągu tygodnia przeważać będzie odczucie łagodnego chłodu bądź komfortu termicznego. Od środy noce i poranki będą bardzo chłodne z temperaturą na poziomie 1-3 stopni, ale w sobotę rano nie wykluczone są przymrozki. 

Opady pojawią się głównie na początku tygodnia i około czwartku. Chmury często będą dominować na niebie, ale słońce również czasami zaświeci – najczęściej będzie się pojawiać w sobotę i niedzielę. Początkowo obniżone ciśnienie atmosferyczne będzie powoli rosnąć i około soboty będzie już dość wysokie. W pierwszej połowie tygodnia warunki biometeorologiczne będą niekorzystne, ale zwłaszcza od piątku ulegną wyraźnej poprawie.

W powietrzu nadal będą się unosić głównie pyłki olchy i leszczyny (stężenie wysokie) – mogą one wywoływać objawy alergiczne.
Zaczynają się pojawiać pyłki wiązu, topoli, wierzby i jesionu, ale ich stężenie będzie niskie, a pod koniec tygodnia lokalnie średnie. Podczas opadów i po nich stężenie pyłków będzie znacząco spadać.

[PYLKI]1489996555392[/PYLKI]

(Rafał Maszewski, synoptyk)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone | 2017