REKLAMA

Orientacyjna prognoza pogody dla Włocławka na okres 19-25 czerwca 2017 r. – kontynuacja typowo polskiego zmiennego lata…

08:19, 19.06.2017 | Rafał Maszewski, synoptyk
REKLAMA
Skomentuj
Warunki do wypoczynku na świeżym powietrzu okresami będą korzystne, tylko podczas niezbyt licznych opadów ulegną pogorszeniu. Fot. depositphotos.com

W rozpoczętym tygodniu nadal we Włocławku nie zaznamy stabilizacji w pogodzie, czyli kontynuowane będzie typowe dla naszego klimatu lato, które charakteryzuje się m.in. częstymi wymianami mas powietrza. Najcieplejszy będzie początek tygodnia, czyli poniedziałek i wtorek, kiedy to zwłaszcza w pierwszy z tych dni możemy liczyć na ponad 26-27 stopni.

We wtorek mimo, że będzie bardzo ciepło/gorąco, to jednak z północnego-zachodu będzie się przemieszczał chłodny front atmosferyczny (około południa i po południu możliwy jest przelotny deszcz i być może sporadyczna słaba burza), za którym już w środę odczujemy dużo chłodniejsze powietrze powietrze polarno-morskie i ten właśnie dzień będzie prawdopodobnie najchłodniejszym w obecnym tygodniu (temperatura około 19-20 stopni). Dodatkowo w środę okresami powieje dość silny wiatr. Noc z wtorku na środę i środowy poranek będzie bardzo chłodny (poniżej 10 stopni).

Od piątku ponownie napłynie cieplejsza masa powietrza, ale na gorące i upalne dni mogą liczyć tylko mieszkańcy południowej Polski. Powinna panować przyjemna temperatura powietrza (około 22-23 stopni), czyli będzie nam ciepło. Prawdopodobnie w niedzielę ponownie zawita do nas chłodniejsza masa powietrza polarnego.

W poniedziałek, środę i w czwartek szansa na opady będzie niewielka, ale w pozostałe dni szansa na przelotny deszcz lub burzę będzie wyraźnie wyższa. Wiatr oprócz wtorku i środy, kiedy to będzie chwilami dość silny powinien być na ogół umiarkowany.

Warunki biometeorologiczne najgorsze będą we wtorek i od soboty (nasilą się dolegliwości reumatyczne i te związane z astmą), ale w pozostałych dniach będą one na ogół obojętne.

Warunki do wypoczynku na świeżym powietrzu okresami będą korzystne, tylko podczas niezbyt licznych opadów ulegną pogorszeniu. Temperatura powietrza z wyjątkiem początku tygodnia będzie sprzyjać aktywnemu wypoczynkowi.

Pogoda w niektóre dni, a zwłaszcza w poniedziałek i w mniejszym stopniu w środę oraz w czwartek będzie sprzyjać uwalnianiu i rozprzestrzenianiu alergenów środowiskowych. W te dni nadal najgroźniejszy będzie pyłek silnie uczulających traw oraz w nieco mniejszym stopni zarodniki grzybów pleśniowych z rodzaju Cladosporium i Alternaria. W wysokim/średnim stężeniu pojawiać się będą również pyłki pokrzywy, szczawiu i w niewielkim stopniu babki.

W pozostałe dni przelotne opady będą przejściowo oczyszczać powietrze z alergenów środowiskowych.

[PYLKI]1497854041252[/PYLKI]

 

(Rafał Maszewski, synoptyk)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone | 2017