REKLAMA

Tęsknisz za letnimi upałami? Jeszcze trochę na nie poczekasz...

14:30, 03.07.2017 | .
REKLAMA
Skomentuj
W najbliższych dniach we Włocławku będzie wietrznie i chłodno. Fot. depositphotos

W tym tygodniu we Włocławku w pogodzie na zajdą żadne istotne zmiany, tak oczekiwane zwłaszcza przez osoby przebywające na urlopie. Do czwartku temperatura będzie co najwyżej typowa dla początku maja.

W pierwszej części tygodnia popołudniami temperatura będzie wzrastać do ok. 19-20 stopni, co oznacza, że będziemy odczuwać komfort termiczny lub łagodny chłód. Gorzej pod względem termicznym wyglądać będą noce i wczesne poranki. Najzimniejszą nocą obecnego tygodnia będzie ta ze środy na czwartek, kiedy lokalnie, pomiędzy godz. 3 a 5 temperatura spadnie do 8-9 stopni. Zwłaszcza w pierwszej połowie tygodnia wiatr może okresami nieco obniżać temperaturę odczuwalną. Chwilami będzie dość silny i porywisty.

- W piątek temperatura powinna drgnąć i po południu wyraźnie przekroczyć 20 stopni, a więc będzie bardzo ciepło. Jednak już w sobotę lub niedzielę temperatura może ponownie ulec obniżeniu, chociaż nie jest to jeszcze pewne i być może pogoda sprawi nam miłą niespodziankę. Opadów będzie niewiele i co ważne nawałnice takie, jakie w zeszłym tygodniu przetaczały się przez Polskę, na razie nam nie grożą – mówi Rafał Maszewski, klimatolog. – Być może pod koniec tygodnia pojawi się chłodny front i wówczas może zagrzmieć. W pozostałych dniach możliwe są sporadyczne i lokalne przelotne opady, jednak przeważać będzie pogoda bezopadowa. Nieco więcej opadów może się pojawić w środę.

Warunki biometeorologiczne będą na ogół obojętne lub w łagodnym stopniu niekorzystne. Początkowo wiatr będzie powodował u nas większą nerwowość. Generalnie pogoda w niewielkim stopniu będzie obciążać nasze organizmy. Warunki do wypoczynku na świeżym powietrzu w okresach bez opadów będą korzystne.

Pogoda w dominujących okresach bezopadowych będzie sprzyjać uwalnianiu i rozprzestrzenianiu alergenów środowiskowych, tym bardziej, że początkowo powieje silniejszy wiatr. Niezmiennie nadal najgroźniejszy będzie pyłek silnie uczulających traw oraz, w nieco mniejszym stopniu, zarodniki grzybów pleśniowych z rodzaju Cladosporium i Alternaria oraz pyłek pokrzywy. W niewielkim stężeniu obecny będzie w powietrzu również pyłek szczawiu. 

[PYLKI]1499065693338[/PYLKI]

(.)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone | 2017