REKLAMA

Poniedziałek upłynie pod znakiem upałów. Co z kolejnymi dniami?

08:50, 10.07.2017 | Rafał Maszewski
REKLAMA
Skomentuj

Początek bardzo ciepły, ale w kolejnych dniach ponownie napłynie chłodniejsze powietrze - tak przedstawia się prognoza pogody na najbliższy tydzień.

We Włocławku najcieplejszym dniem rozpoczętego tygodnia będzie poniedziałek, kiedy to po południu możemy liczyć na 27-28 stopni. W kolejnych dnia z zachodu zacznie napływać chłodniejsza masa powietrza – we wtorek powinno być jeszcze dość ciepło, ale już od środy do soboty popołudniami zobaczymy temperaturę rzędu około 20-21 stopni. Noce i poranki będą jednak chłodniejsze i niektóre noce mogą przynieść spadki temperatury do 11-12 stopni.

Prawdopodobnie w kolejną niedzielę odczujemy wzrost temperatury, który być może będzie wstępem do gorącego/upalnego kolejnego tygodnia – z uwagi na odległy termin fala upałów nie jest jeszcze przesądzona, ale osoby lubiące takie „klimaty” już mogą trzymać kciuki…

W najbliższych dniach opadów będzie niezbyt dużo, ale z pewnością się pojawią, głównie w formie przelotnego deszczu, a w poniedziałek pod koniec dnia również burzy. Nieco obficiej może popadać w środę pod koniec dnia i w nocy ze środy na czwartek.

Wiatr zwłaszcza około środy i w mniejszym stopniu w poniedziałek może być chwilami silniejszy i porywisty, a warunki biometeorologiczne będą przeważnie w łagodnym stopniu niekorzystne – najsilniej negatywny wpływ pogody odczujemy w poniedziałek pod koniec dnia i w nocy z poniedziałku na wtorek. Ciśnienie atmosferyczne będzie w miarę stabilne na nieco obniżonym poziomie.

Warunki do wypoczynku na świeżym powietrzu w okresach bez opadów będą akceptowalne, chociaż zwłaszcza od wtorku/środy pogoda będzie korzystniejsza dla aktywnego/czynnego wypoczynku, niż jego biernej odmiany. 

Pogoda w okresach bezopadowych będzie sprzyjać uwalnianiu i rozprzestrzenianiu alergenów środowiskowych, najbardziej w poniedziałek, do czego przyczyni się wysoka temperatura i nieco silniejszy wiatr. W miejscach gdzie pojawi się przelotny deszcz powietrze tylko przejściowo będzie mniej zapylone. Niezmiennie nadal najgroźniejszy będzie pyłek silnie uczulających traw oraz w nieco mniejszym stopni zarodniki grzybów pleśniowych z rodzaju Cladosporium/Alternaria i pyłek pokrzywy. W niewielkim stężeniu obecny będzie 
w powietrzu pyłek szczawiu, babki i komosy.

[PYLKI]1499669270635[/PYLKI]

(Rafał Maszewski)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone | 2017