REKLAMA

Lato w pełni. Ale słońce i upały niedługo się skończą...

10:49, 07.08.2017 | .
REKLAMA
Skomentuj
W tym tygodniu nie zabraknie słonecznych, gorących dni. Fot. depositphotos

Początek tygodnia przyniesie we Włocławku kolejne słoneczne, ciepłe dni. W połowie tygodnia ponownie może być nawet gorąco, ale od piątku czeka nas ochłodzenie. Możliwe, że w czwartek mocniej zagrzmi, a w piątek popada.

We Włocławku pierwsza połowa tygodnia zadowoli zwłaszcza osoby przebywające na urlopie. Powinno być ciepło, a nawet bardzo ciepło (23-24 stopnie) i raczej słonecznie. W środę i czwartek może być nawet gorąco (powyżej 28 stopni), ale tego drugiego dnia dojdzie do starcia gorącego powietrza ze znacznie chłodniejszym. Taka sytuacja spowoduje wzrost zagrożenie silniejszymi burzami. Również noce będą ciepłe.

Od piątku, po przejściu burzowego frontu z zachodu, napłynie chłodniejsze powietrze, które pozostanie z nami przynajmniej do niedzieli. Temperatura powietrza będzie wówczas wzrastać po południu do 20-22 stopni (być może jeszcze w piątek będzie nieco wyższa), a noce również będą nieco chłodniejsze.

- W chłodnym powietrzu będą się tworzyć chmury z lokalnym przelotnym deszczem, a być może pojawią się sporadyczne słabe burze. Opadów będzie raczej niewiele i słońce okresami również powinno zaświecić. Wiatr przeważnie powieje z umiarkowaną prędkością, ale we wtorek i w czasie ewentualnych burz będzie silniejszy. Ciśnienie atmosferyczne będzie w miarę stabilne, na lekko obniżonym poziomie - mówi Rafał Maszewski, klimatolog.

Warunki biometeorologiczne, zwłaszcza od środy do czwartku, będą niekorzystne, do czego przyczyni się wysoka temperatura, a w czwartek burze i front atmosferyczny. Pamiętajmy o częstym uzupełnianiu płynów, a w środę i czwartek o ograniczeniu znacznego wysiłku fizycznego.

Najbardziej korzystne warunki do zarówno biernego, jak i czynnego wypoczynku na świeżym powietrzu będziemy mieli w pierwszej części tygodnia. W czwartek i piątek mogą je pogarszać przelotne opady i burze, a od piątku dodatkowo nieco niższa temperatura powietrza.

Pogoda, zwłaszcza od poniedziałku do środy, będzie bardzo sprzyjać uwalnianiu i rozprzestrzenianiu alergenów środowiskowych, ale od czwartku pojawiające się okresami opady i następnie chłodniejsze oraz bardziej wilgotne powietrze będą przejściowo oczyszczać z nich powietrze. W najwyższym stężeniu będą występować w powietrzu zarodniki grzybów pleśniowych z rodzaju Alternaria i Cladosporium oraz pyłek mającej niewielkie właściwości uczulające pokrzywy. W średnim stężeniu będą obecne w powietrzu pyłki bylicy i w mniejszym stopniu komosy. W niskim stężeniu będą pojawiać się pyłki silniej uczulających traw, ale ze względu na niewielkie pylenie nie powinny stanowić większych problemów dla osób uczulonych.

[PYLKI]1502090549027[/PYLKI]

(.)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

FotoFoto

0 0

Nie 14:16, 08.08.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone | 2017