REKLAMA

Mamy szansę na gorący koniec wakacji? Sprawdź prognozę!

12:50, 28.08.2017 | .
REKLAMA
Skomentuj
W tym tygodniu czeka nas jeszcze kilka słonecznych, typowo letnich dni. Fot. depositphotos

Początek i koniec tygodnia we Włocławku będą niezbyt ciepłe, ale w jego połowie poczujemy jeszcze „wakacyjną pogodę”. Znamy prognozę na najbliższe dni.

W poniedziałek i we wtorek we Włocławku temperatura powietrza będzie stosunkowo niska i popołudniami będzie wzrastać do 21-22 stopni, czyli będzie dość ciepło. Niestety noce i poranki będą zimne. Najzimniejsza będzie noc z poniedziałku na wtorek i wtorkowy poranek, kiedy lokalnie temperatura może spaść poniżej 8 stopni. Kolejne noce powinny być cieplejsze, ale pod koniec tygodnia ponownie staną się chłodniejsze.

W środę z południa dotrze do nas bardzo ciepła masa powietrza i w południe oraz po południu powinno być bardzo ciepło/gorąco (26-27 stopni). Do tego nie zabraknie słońca. W czwartek znajdziemy się na granicy chłodnego powietrza znad północno-zachodniej Polski i gorącego napływającego nad pozostałe regiony naszego kraju. Powinien to być jeszcze bardzo ciepły/gorący dzień, ale być może po południu zacznie się stopniowe ochłodzenie. Od piątku prawdopodobnie temperatura ponownie ulegnie obniżeniu i popołudniami będzie wzrastać do 20-22 stopni, ale być może na początku przyszłego tygodnia poczujemy kolejne ocieplenie. Nie jest jednak to jeszcze przesądzone.

- W najbliższych dniach opadów będzie niewiele i największa na nie szansa będzie około czwartku. Może też zagrzmieć. - zapowiada Rafał Maszewski, klimatolog. - Wiatr będzie przeważnie umiarkowany, a ciśnienie atmosferyczne tylko w niewielkim stopniu będzie się zmieniać, często pozostając na normalnym poziomie. Warunki biometeorologiczne początkowo będą obojętne, ale w środę i czwartek ulegną wyraźniejszemu pogorszeniu.

Pogoda przeważnie będzie sprzyjać wypoczynkowi na świeżym powietrzu. Najlepsza będzie do aktywnego wypoczynku, ale w środę i być może w czwartek również bierny wypoczynek nad jeziorem może się udać.

Pogoda przez większość dni będzie sprzyjać uwalnianiu i rozprzestrzenianiu alergenów środowiskowych i tylko podczas spodziewanych nielicznych opadów powietrze będzie mniej zapylone. W dalszym ciągu w najwyższym stężeniu będą występować w powietrzu zarodniki grzybów pleśniowych z rodzaju Alternaria i Cladosporium oraz pyłek mającej niewielkie właściwości uczulające pokrzywy. W średnim stężeniu będą obecne w powietrzu pyłki bylicy i silniej uczulającej trawy. W niskim stężeniu obecne będą pyłki mające dość silne właściwości uczulające ambrozji oraz bezpieczniejszych dla alergików pyłków komosy, babki i nawłoci.

[PYLKI]1503917999125[/PYLKI]

(.)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone | 2017