Zamknij

Mroźna zima powróciła. Czego powinniśmy się spodziewać we Włocławku i okolicy? [prognoza]

08:30, 05.02.2018 Rafał Maszewski
Skomentuj W ciągu dnia temperatura będzie rosnąć i popołudniami mróz będzie delikatny na poziomie około -1 stopnia. Przeważać będzie odczucie zimna, a po południu wyraźnego chłodu i zwłaszcza rano trzeba się będzie ciepło ubrać (wskazane czapki, rękawiczki i szaliki).  Zdjęcie ilustracyjne. fot. depositphotos.com W ciągu dnia temperatura będzie rosnąć i popołudniami mróz będzie delikatny na poziomie około -1 stopnia. Przeważać będzie odczucie zimna, a po południu wyraźnego chłodu i zwłaszcza rano trzeba się będzie ciepło ubrać (wskazane czapki, rękawiczki i szaliki). Zdjęcie ilustracyjne. fot. depositphotos.com

Przez cały rozpoczęty właśnie tydzień pozostaniemy w mroźnych masach powietrza, które będzie do nas kierował wyż znad północnej, a następnie wschodniej Europy. 

Powietrze nie będzie na tyle zimne, żeby przyczynić się do siarczystych mrozów, ale nocami i o poranku musimy się liczyć z temperaturą w przedziale -8; -7 stopni (lokalnie mróz może być nieco silniejszy). 

W ciągu dnia temperatura będzie rosnąć i popołudniami mróz będzie delikatny na poziomie około -1 stopnia. Przeważać będzie odczucie zimna, a po południu wyraźnego chłodu i zwłaszcza rano trzeba się będzie ciepło ubrać (wskazane czapki, rękawiczki i szaliki). 

Dobrą informacją będzie ta, że na niebie coraz częściej będzie dominować słońce i przeważy pogoda bezopadowa. Wyjątek może stanowić poniedziałek, kiedy to pod koniec dnia nie wykluczony jest lokalnie przelotny śnieg.  

Wiatr będzie przeważnie umiarkowany i nieco obniży temperaturę odczuwalną. Ciśnienie atmosferyczne będzie się utrzymywać na normalnym i w miarę stabilnym poziomie. Pod koniec tygodnia ciśnienie powinno nieco wzrosnąć. 

Pogoda głównie ze względu na brak opadów i częstsze okresy ze słońcem będzie w miarę korzystna do wypoczynku na świeżym powietrzu, ale pod warunkiem,  że zadbamy o zimowy ubiór, który najbardziej będzie przydatny na początku i pod koniec dnia. Warto również sprawdzić poziom zanieczyszczeń, ponieważ pogoda może okresami sprzyjać ich gromadzeniu. 

Warunki biometeorologiczne będą na ogół obojętne lub korzystne i tylko niska temperatura powietrza może generować u niektórych osób zwiększone bóle, podwyższenie ciśnienia tętniczego i pogorszenie funkcji trawiennych.
 
Pamiętajmy o stosunkowo częstym wietrzeniu pomieszczeń w których przebywamy, w celu obniżenia zagrożenia ze strony alergenów wewnątrzdomowych, czyli alergenów zwierząt domowych i roztoczy kurzu domowego. Powietrze na zewnątrz będzie wolne od alergenów środowiskowych, ale musimy uważać żeby podczas wietrzenia nie było zanieczyszczone. 

 

(Rafał Maszewski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%