Zamknij
REKLAMA

Początek tygodnia ciepły. Zima nie powiedziała jednak ostatniego słowa...

09:08, 13.03.2018 | .
REKLAMA
Skomentuj
Pod koniec tygodnia wróci chłodna, zimowa auta. Fot. depositphotos

W tym tygodniu we Włocławku będzie panować typowo marcowa pogoda. Możliwe jednak, że pojawią się jeszcze akcenty zimowe. Klimatolodzy zapewniają jednak, że nie będzie ich wiele.

Na początku tygodnia Włocławek pozostanie w dość ciepłych masach powietrza, a więc temperatura powietrza popołudniami powinna przekraczać 10-11 stopni. Noce również upłyną bez przymrozków.

- Wysokiej temperaturze powietrza będą towarzyszyć chmury, ale słońce również powinno zaświecić. Lokalnie może pokropić, ale przeważać powinna pogoda bezopadowa, chociaż w środę opadów może być więcej. Od środy zacznie napływać coraz chłodniejsze powietrze i temperatura powietrza początkowo obniży się do około 5-6 stopni, a od soboty w najcieplejszym momencie dnia nie będzie więcej niż 0 stopni. W niedzielę możliwy jest całodobowy mróz - zapowiada Rafał Maszewski, klimatolog. - Noce i poranki również staną się coraz zimniejsze i pod koniec tygodnia powróci kilkustopniowy mróz. Zacznie przeważać odczucie wyraźnego chłodu, a pod koniec tygodnia zimna. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że zimne masy powietrza pozostaną z nami do końca miesiąca i niejednokrotnie poczujemy powiew zimy.

Dobrą informacją jest natomiast to, że w drugiej połowie tygodnia na ogół opady powinny omijać Włocławek, a słońce będzie się przeplatać z niegroźnymi chmurami. Wyjątki mogą stanowić wtorek i środa. W tych dniach możliwe są opady. Wiatr będzie przeważnie umiarkowany, ale we wtorek i od czwartku może być nieco silniejszy i zwłaszcza pod koniec tygodnia obniży temperaturę odczuwalną. Na początku tygodnia ciśnienie atmosferyczne utrzyma się na niskim poziomie, ale od środy powinno wyraźnie wzrosnąć.

[POGODA]1520928025730[/POGODA]

Początkowo warunki do wypoczynku na świeżym powietrzu będą dość korzystne, głównie ze względu na w miarę dogodne warunki termiczne, ale pod koniec tygodnia odczucie wyraźnego chłodu/zimna zdecydowanie je pogorszy. Warunki biometeorologiczne będą przeważnie umiarkowanie niekorzystne. W drugiej części tygodnia najbardziej wpływ pogody odczują osoby cierpiące na reumatyzm. Na początku tygodnia możemy odczuwać natomiast senność i spadek koncentracji.

W powietrzu w średnim stężeniu obecne będą pyłki Leszczyny i Olszy i mogą one przyczyniać się do objawów alergicznych. W dalszym ciągu nalezy pamiętać o stosunkowo częstym wietrzeniu pomieszczeń, w których przebywamy. Wietrzenie pomieszczeń obniża zagrożenie ze strony alergenów wewnątrzdomowych, czyli alergenów zwierząt domowych i roztoczy kurzu domowego.

[PYLKI]1520928416585[/PYLKI]

(.)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone