Zamknij

Gdzie ta wiosna? Mamy najnowszą prognozę pogody dla Włocławka i okolicy

07:40, 26.03.2018 Rafał Maszewski Aktualizacja: 13:40, 26.03.2018
Skomentuj Od wtorku do czwartku ponownie zacznie do nas docierać zimna masa powietrza pochodzenia arktycznego  Zdjęcie ilustracyjne. fot. depositphotos.com Od wtorku do czwartku ponownie zacznie do nas docierać zimna masa powietrza pochodzenia arktycznego Zdjęcie ilustracyjne. fot. depositphotos.com

Walka zimy z wiosną i niestabilne prognozy na święta - tak przedstawia się prognoza pogody na najbliższe dni we Włocławku i okolicy.

Na samym początku tygodnia we Włocławku pozostaniemy w łagodnej masie powietrza i stąd poniedziałek może być najcieplejszym dniem w tym tygodniu. Zwłaszcza od wtorku do czwartku ponownie zacznie do nas docierać zimna masa powietrza pochodzenia arktycznego i stąd w ciągu dnia temperatura powietrza będzie wzrastać do zaledwie 3-5 stopni. W samej końcówce tygodnia napłynie łagodniejsza masa powietrza, ale na ciepłą i słoneczną wiosnę raczej nie mamy do liczyć – temperatura maksymalna będzie się wahać na poziomie 5-6 stopni. Niestety przynajmniej do soboty nocami i rano możliwe są przymrozki. Przeważać będzie odczucie wyraźnego chłodu, a zwłaszcza w środę i czwartek może być zimno. 

W nocy ze środy na czwartek nie wykluczony jest śnieg, który nie wykluczone że  może się utrzymać na powierzchni – z uwagi na dynamiczną sytuację nie jest to jednak do końca pewne.  Ciśnienie atmosferyczne będzie się utrzymywać na obniżonym poziomie, ale bez gwałtownych zmian. Wiatr będzie przeważnie umiarkowany, ale w połowie tygodnia może być chwilami dość silny. Chmury dość często będą dominować na niebie, ale słońce czasami również zaświeci.
 
Warunki do wypoczynku na świeżym powietrzu będą na ogół nienajlepsze, głównie z uwagi na niezbyt korzystne warunki termiczne i możliwe opady.

Warunki biometeorologiczne będą przeważnie w umiarkowanym stopniu niekorzystne – najbardziej odczują to cierpiący na reumatyzm i mający dolegliwości kardiologiczne. 

W powietrzu obecny będzie w stężeniu wysokim/średnim pyłek leszczyny i olszy, który może się przyczyniać do objawów alergicznych. W nieco mniejszej ilości pojawiać się będzie pyłek wierzby, cisu i topoli. W środę i czwartek ze względu na niską temperaturę powietrza i możliwe opady stężenie wymienionych alergenów środowiskowych ulegnie obniżeniu. Pamiętajmy, że wietrzenie pomieszczeń obniża zagrożenie ze strony alergenów wewnątrzdomowych, czyli alergenów zwierząt domowych i roztoczy kurzu domowego. 

 

(Rafał Maszewski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

MarylkaMarylka

0 0

Wiosno przybywaj :) Ja już się nie mogę doczekać ciepełka. Już jestem po pierwszych spacerach z kijkami, forma jest. Zero objawów zmęczenia po zimie. Pewnie to zasługa domowego aerobiku i toniku biovital, na wzmocnienie i dobrą kondycję. I już dzień taki długi, dla mnie super czas. 00:42, 27.03.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo
0%