Zamknij
REKLAMA

Z pogody w tym tygodniu nie będziesz zadowolony. Niska temperatura to niejeden problem

09:01, 26.11.2018 | R.M.
REKLAMA
Skomentuj
Fot. depositphotos.com

W obecnym tygodniu we Włocławku przeważać będzie wyż atmosferyczny oraz zimne powietrze pochodzenia arktycznego i dopiero od soboty zacznie się ocieplać.

Nim to jednak nastąpi czekają nas bardzo zimne noce z kilkustopniowym mrozem (lokalnie poniżej -5 stopni) i lokalnymi zamgleniami (zwłaszcza w nocy z wtorku na środę).

Popołudniami temperatura na ogół będzie wzrastać powyżej zera stopni, ale około czwartku i piątku może przez cały dzień nie przekroczyć tej granicy. 

- Generalnie odczuwać będziemy zimno, a szczególnie w czwartek kiedy to powieje silniejszy obniżający temperaturę odczuwalną wiatr. Dopiero od soboty/niedzieli z zachodu zacznie napływać nieco cieplejsza masa powietrza i już w niedzielę prawdopodobnie zobaczymy na termometrach ponad 4 stopnie - mówi synoptyk Rafał Maszewski.  

Do soboty z uwagi na obecność wyżu atmosferycznego powinno być sucho i dopiero w niedzielę ciepły front atmosferyczny może się przyczynić do słabych opadów.

Ciśnienie atmosferyczne będzie się nieznacznie wahać na normalnym poziomie.

Pogoda ze względu na odczucie zimna i okresami zwiększający je wiatr będzie niezbyt korzystna dla wypoczynku na świeżym powietrzu. Warunki biometeorologiczne najczęściej będą obojętne lub w łagodnym stopniu niekorzystne (pojawią się niewielkie dolegliwości bólowe i podwyższone ciśnienie tętnicze). Pod koniec tygodnia ocieplenie i front atmosferyczny pogorszą nam warunki biometeorologiczne – odczujemy spadek sprawności psychofizycznej, możliwe są częstsze bóle głowy i pogorszenie nastroju.

(R.M.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone