Zamknij

Ostatni tydzień wakacji bez upałów? Sprawdź prognozę dla Włocławka i okolic na najbliższe dni!

10:15, 24.08.2020 red. Aktualizacja: 14:24, 24.08.2020
Skomentuj Fot. Daniel Wiśniewski Fot. Daniel Wiśniewski

W rozpoczętym właśnie tygodniu włocławianie odetchną od upałów. Będzie też nieco więcej opadów, a czasami powieje silniejszy wiatr.

Ostatni tydzień wakacji we Włocławku nie przyniesie już upałów, ale przenikliwego chłodu nie musimy się obawiać.

- Popołudniami temperatura będzie wzrastać na ogół do około 21-22 st., tylko w środę i niedzielę może być przejściowo wyższa i osiągać 24-26 st. Noce i wczesne poranki również będą bardziej rześkie z temperatura minimalną przeważnie na poziomie 14 st., ale noc z czwartku na piątek może przynieść spadek temperatury do 10-12 st. Warunki termiczne będą więc zachęcały do aktywnego spędzania wolnego czasu

- zapowiadają spece od pogody.

Chmury dość często będą dominować nad słońcem (zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego). Największe prawdopodobieństwo opadów deszczu pojawi się w środę zwłaszcza pod koniec dnia, w czwartek i w sobotę (opady przelotne).

W niedzielę możemy się znaleźć blisko rozległej strefy opadów znad zachodniej Polski, a więc tez ryzyko opadów będzie podwyższone (może zagrzmieć).

Do piątku wiatr przeważnie powieje z zachodu lub południowego zachodu i zwłaszcza w środę oraz w mniejszym stopniu w czwartek w porywach może być zdecydowanie silniejszy osiągający prędkość do 55-65 km/h.

Ciśnienie atmosferyczne będzie się znacząco wahać i najniższe może być około niedzieli.

Warunki biometeorologiczne przeważnie będą niekorzystne z uwagi na bliskość frontów atmosferycznych i układów niskiego oraz opisany wyżej silniejszy wiatr. Należy przygotować się na spadek sprawności psychofizycznej, nasilone dolegliwości bólowe (zwłaszcza reumatyczne). W środę oraz w niedzielę możemy też odczuwać większą nerwowość.

Aktualnie największym zagrożeniem dla alergików będzie wysokie stężenie zarodników grzybów pleśniowych z rodzaju Cladosporium i Alternaria oraz pyłki bylicy. Intensywnie pyląca pokrzywa ma na szczęście mniejsze właściwości uczulające. Pyłki ambrozji i komosy charakteryzować się będą niskim stężeniem.

Pogoda częściej niż w ubiegłym tygodniu będzie ograniczać występowanie alergenów środowiskowych.

(red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%